Wpis z mikrobloga

Martwi mnie to, że ludzie się śmieją z garnkowej bomby. Na fejsbukach widzę, że wszyscy tylko śmieją się z amatorki itd, problem w tym, że gdyby ta bomba czy jak to nazwać wywaliła w pełnym autobusie, to może faktycznie nikt by nie zginął, ale rannych byłoby wielu. Najgorsze chyba jest jadnak to, że znajdują się w naszym społeczeństwie takie świry, które są w stanie zbudować bombę i wpakować ją w autobus pełny niewinnych ludzi i o dziwo - są to Polacy, a nie araby których tak się panicznie boimy. Ciekawi mnie jaki był motyw, czy koleś chciał, żeby było o nim głośno, czy miał konkretny powód.
#wroclaw
  • 27
  • Odpowiedz
@Reeposter: Też mnie to irytuje. Pierwsze lepsze zdarzenie za granicą? Rozpoczyna się dyskusja nad bezpieczeństwem, imigracją i #!$%@? wie czym. Ktoś podkłada domowej roboty ładunek wybuchowy w autobusie w twoim własnym mieście? LOL, GARNEK Z GUWNEM, JAKI KRAJ TAKI ZAMACH XDDD Litości ;x Ciekawe czy byłoby tak zabawnie gdyby to faktycznie #!$%@?ło w środku.
  • Odpowiedz
@Szab: #!$%@? ja jestem zdruzgotany, bo widać, że coś jest nie tak w ostatnich dniach we Wrocławiu, chciałbym nie wiązać dwóch wydarzeń, ale pierwsze co przychodzi mi na myśl to "sebek", który chciał #!$%@?ć to coś przed komisariatem. Zwłaszcza potwierdza tę tezę zdanie wczorajszych dresów, że faktycznie chcą coś wysadzić tego dnia. Przemoc policjantów będą zwalczać przemocą.

Druga sprawa, moja koleżanka wsiadła do następnej 145, "gdybając" mogłoby jej się coś
  • Odpowiedz
@Szab: jakby to wysadził jakiś arab, to by były protesty, zamieszanie, zdruzgotanie itd, wysadził to jakiś sebek - meh, to tylko nasz patus. Problem w tym, że naszych patusów jest znacznie więcej we Wro niż takich Arabów.
  • Odpowiedz
@nofink: wiem wiem, ale chodzi mi, że po prostu straszny zbieg okoliczności, w dodatku wiele osób jest zdania, że to wydarzenie ma zatuszować aferę Igora, a moim zdaniem ona tylko i wyłącznie zwiększa patologię tej sytuacji
  • Odpowiedz
@Reeposter: @nofink: @segbas: a co jesli "autor" chcial to wywiezc na biskupin zeby tam np. na wyspie opatowickiej odpalic. Tylko mu cos nie myklo i zaczela reakcja zachodzic w autobusie?

Ta wiem durne teorie i csipustowglowiewykop no ale ciezko mi sobie co innego wyobrazic.
Ciekawe czy kiedykolwiek sie dowiemy co tak naprawde bylo w srodku.
  • Odpowiedz
@segbas: 145/146 to linia jadąca w stronę Politechniki, Uniwersytetu Medycznego, Przyrodniczego i jednego z kampusów UWr, a potem na Akademiki, to jedna z najbardziej obleganych linii autobusowych we Wrocławiu, w godzinach szczytu wypełniona absolutnie po brzegi.
  • Odpowiedz
@Reeposter: patrzac na ogolnoeuropejska tendencje do terrorystycznej paniki, ktora u nas sie nie udzielila az tak bardzo mozna przypuszczac, ze motywem mogla byc chec wstrzasniecia opinia publiczna przed SDM. Moze chcial pokazac, ze wcale w naszym grajdolku nie jest tak bezpiecznie, jak sie nam wydaje i co media beda probowac (o ile juz nie probowaly) nam pokazac przed tym wydarzeniem.
  • Odpowiedz
@Reeposter: Tak czy siak, takie coś nie powinno się wydarzyć. Kibole zniżyli się do pozionu terrorystów z ISIS, czy tam ciapaków, których tak bardzo nie lubią (przykład z Bydgoszczy jak "patrioci" zlali studentów Erazmusa). Tak jak wspomniał pewien wykopek, kierowcy autobusów powinni być przeszkoleni z systuacji pozostawienia bagażu przez pasażera. W Bydgoszczy ztobiono kiedyś eksperyment, gdzie na Dworcu PKP pozostawiono bagaż na peronie. Leżał sobie tak 4 godziny, po czym
  • Odpowiedz
@Reeposter: Gdyby eksplozja nastąpiła w autobusie, było by wielu rannych, może by nawet ktoś zginął.
Gdyby sama bomba była bardziej "dopracowana", chociażby zamiast saletry użyto by najzwyklejszego prochu z petard, zginęła by pewnie znaczna część pasażerów. Przypomnę że w zamachach w Bostonie 3 lata temu też użyto właśnie szybkowarów.
  • Odpowiedz
@Reeposter: Tu się nie ma co śmiać z bomby, bo co takie improwizowane ładunki potrafią, doskonale pokazały wydarzenia w Bostonie. Gdyby nie mnóstwo szczęścia, to taki ładunek w pełnym autobusie mógłby wyrządzić ogromne szkody.
  • Odpowiedz