Wpis z mikrobloga

Mam takie małe #pytanie

Wczoraj rozmawiałem przez telefon z pewną Polką urodzoną w Polsce, około 50 lat. Wyjechała na parę dni na #litwa. Gdy rozmawialiśmy, zwiedzała cmentarz na Rossie. Powiedziała, że jutro idzie na Ostrą Bramę i że na sto procent będzie miała wyłączony telefon, bo to niby jakieś niesamowite miejsce.

Czytałem wikipedię: ten cmentarz na Rossie to po prostu katolicki cmentarz gdzie leżą głównie Polacy mało znani nawet w Polsce. A Ostra Brama to po prostu jakiś zabytek jakich wiele w każdym mieście.

W trakcie naszej rozmowy wypowiedziałem się o tych miejscach tonem dość obojętnym, może nawet lekko pokpiwającym, za co ta kobieta się na mnie obraziła. Czy możecie mi wyjaśnić skąd ten nabożny stosunek do tych miejsc wśród Polaków?

#kiciochpyta #polska #historia
  • 42
@PolakKatolik: Problem w tym, że "moje" oszołomy mają w sobie o wiele więcej rigczu. I nawet gdy krytykują Polskę/Polaków, to nie bluzgają i nie zacietrzewiają się do tego stopnia... ( ͡ ͜ʖ ͡)
@bygsyti: Widzę ogromny błąd w pkt 4. Żebrowski, Braun, Kurek to ani prawica/polityka, ani świat nauki. To właśnie oszołomstwo.

Pkt 1. czy ty przypadkiem nie porównujesz gruszek z jabłkami? Piszesz o forach, a mi chodzi o izraelski odpowiednik wykopu/onetu/faktu, czyli miejsc dla sebixów/karyn.
Widzę ogromny błąd w pkt 4. Żebrowski, Braun, Kurek to ani prawica/polityka, ani świat nauki. To właśnie oszołomstwo.


@PolakKatolik: Cieszyłbym się gdyby tak było, ale niestety te szajby dość ładnie ustawiają temu krajowi markę i wbrew pozorom mają spory wpływ na taki na przykład PIS. Mnóstwo Żydów spoza Polski może spokojnie sobie poczytać polską książkę czy gazetę (ciekawe ilu Polaków zna hebrajski ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
Czy możecie mi wyjaśnić skąd ten nabożny stosunek do tych miejsc wśród Polaków?


@bygsyti: Uczyli się w szkole Inwokacji z Pana Tadeusza. (Moja rodzina faktycznie pochodzi po połowie z Wilna i mogłabym mieć nabożny stosunek, ale jakoś nie mam. Ostra Brama to nic ciekawego, cmentarz na Rossie za to tak - bardzo wielokulturowy).