Wpis z mikrobloga

Będzie potrzebna pomoc... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Kończę małą gierkę w #pygame no i chciałbym stworzyć jeden plik .exe do odpalania tego. Po poszukiwaniach na google zdecydowałem się skorzystać z PyInstaller. Robię wszystko zgodnie z instrukcją tutaj: http://www.pajamaprogrammer.com/2015/11/convert-python-35-script-py-to-windows.html i wszystko niby ok, zainstalowałem, udało się stworzyć ten plik .exe tak jak napisali ale za Chiny nie chce mi się to uruchomić.
Okno otwiera się i zamyka od razu z jakimś błędem. W końcu udało mi się "zamrozić" ekran żeby odczytać ten błąd i niby nie widzi plików, które potrzebuje do działania (tło gry, dźwięki itd.). Z tym, że w instrukcji nic nie piszą, żeby te pliki kopiować do folderu z nowym plikiem .exe
No ok, skopiowałem wszystkie pliki, z których korzysta kod, ale błąd nadal wywala... Czy ktoś wie o co może chodzić? A może jest jakiś łatwiejszy sposób na rozwiązanie tego problemu?
Bardzo proszę o pomoc, bo nie chciałbym zawieszać projekciku na finiszu.

#python #naukaprogramowania
  • 13
@max1983: to mi się właśnie podoba w pythonie, jak potrzebowałem zrobić coś konkretniejszego to się okazało że połowa bibliotek nie ogarnia poniżej 3.4 a połowa powyżej. Pewnie czegoś nie robię dobrze :d
@matowoszary: Udało się. Trzeba po prostu dokładnie wrzucić wszelkie użytjowe pliki do katalogu z nowym plikiem .exe

@Aryo: Mała, prosta gierka. Jestem zupełnie zielony w programowaniu.
Jak ogarnę ostatnie poprawki to jutro gdzieś zuploaduje pliki i wrzucę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Udało się. Trzeba po prostu dokładnie wrzucić wszelkie użytjowe pliki do katalogu z nowym plikiem .exe


@max1983: Dwie uwagi na przyszłość:
1. To trzeba robić installerem,
2. Dodaj obsługę błędów (jak nie ma pliku, program rzuca wyjątkiem, łapiesz go , wyświetlasz użytkownikowi, zapisujesz do logu, pauza i dopiero exit).
@piotrb: Dzięki.
Mógłbyś opisać jak to zrobić za pomocą Installera? W tym instruktażu, który podałem na ten temat nic nie widzę.
Napisali, że "The build folder contains all the working files..." tak jakby z automatu to było robione, a nie jest.