Wpis z mikrobloga

@fakcior: Południe minęło ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Re-volt: Tak na prawde w teorii wielkiej filozofii nie ma, kupujesz arduino, taśmę led, zasilacz 5V (chyba, że taśma jest na 12V). Chyba da radę się zmieścić w 200zł kupując u chińczyka (zależnie od długości taśmy, ja za tyle kupiłem 5m taśmy [wykorzystam jeszcze do TV] (110zł za taśmę i 65zł za zasilacz)). Do tego arduino u
  • Odpowiedz
@ElCidX: @Re-volt: No nie do końca. Ja w tej kwocie mam 300LEDów WS2812B. Oczywiście z minusów jest fakt, że no cóż, coś mam problem z odpaleniem tego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale będę walczył :P
  • Odpowiedz
@PiTcA: @fakcior: No właśnie, ja mam dwa monitory 24" i to trzeba by zrobić, i ciekaw jestem ile ledów potrzeba i gdzie je najlepiej kupić.
W Polsce taśma 5 metrów 150 ledów kosztuje okolice 150 zł i więcej, ardruino 30 zł pierdoły i zasilacz do 200 zł albo więcej. Jakieś przemyślenia na ten temat.

Z obsługą dwóch monitorów problemów być nie powinno: https://imgur.com/gallery/T1cQH

Mnie tez wołaj.
Na ile
  • Odpowiedz
@fakcior: Thx. Prawie działa! Używałeś jakiegoś rezystora/kondensatora czy wszystko bezpośrednio podpinałałeś? Z Ambiboem troche średnio chciało współpracować, ale z Prismaticiem powiedzmy że sobie radzi. Aczkolwiek raz jest ok, póxniej nagle z dupy jakaś zmiana koloru po najechaniu myszką na cokolwiek itp. Chyba czas na reinstall systemu bo może tu gdzieś być problem.
@ElCidX: Ciężko powiedzieć, tak na prawdę możesz ją praktycznie zgiąć w pół, aczkolwiek to już nie
  • Odpowiedz
@ElCidX: Na aliexpress. Taśma
Ja brałem 60 diód na metr, powinno być spoko. 144 to na pewno przesada. Z tym, że ja docelowo planuje zapiąć to do TV 55", stąd 30 to mogłoby jednak trochę słabo świecić.
Ogólnie wszystkie te sekwencje testowe itp. na taśmie mi działają, więc podejrzewam, że sam problem tkwi raczej w sofcie.
  • Odpowiedz