Wpis z mikrobloga

Ktos z was ma doświadczenie w budowaniu #monitoring ? Planuje zestawić monitoring 2-3 kamery IP pewnie z ONVIF, z zapisem na serwer ftp po wykryciu ruchu.
Serwer ftp chciałbym zestawić na routerze, z pominięciem jakich kolwiek komputerów czy rejestratorów.
Tutaj pytanie jaki router i jakie kamery zewnętrzne?
Coś na #openwrt czy #ddwrt, albo jakieś rozwiązanie które będzie dbało żeby na dysku nie brakło miejsca z uzyciem standardowego firmware?
rozważam router ASUS RT-AC51U. Niestety nie mam pojecia jaka kamera
#kiciochpyta #inteligentnydom #onvif
  • 8
@Leniek: wybierając urządzenia nie bazuj na informacji o zgodności onvif na pudełku, tylko na stronie http://www.onvif.org/. Sprawdź zgodność profili. I - najlepiej kup na klienta indywidualnego, przetestuj, czy na pewno działa i dopiero wtedy ewentualnie proś o fakturę (jeśli kupujesz na firmę). Jeśli chodzi o routery - to chwalę sobie bardzo Tomato (mam router Netgear 3500l v2. Nie jest to kosmiczna maszyna, ale w rozsądnej cenie i działa już parę lat).
@Leniek: Przyznaję, że nie wiem. Tu już bym sugerował zaglądanie do dokumentacji rejestratora lub kamery. Wydaje się, że to warunek dość łatwy do spełnienia. Z tym prywatnie/na firmę chodziło raczej o to, byś miał 14 dni na zwrot, jeśli jednak mimo ONVIF coś nie hula.