Wpis z mikrobloga

Mirki otrzymałem kartę GeForce 8600 GT, zainstalowałem ją w komputerze, wrzuciłem sterowniki i niby działa. Niby bo uruchomiłem sobie dla testów WoT'a i mam w 1680x1050 15 fps. Przy czym znajomy mając taką samą kartę ma ponad 30 FPS w FullHD. Krótkie śledztwo wykazało że karta pracuje w trybie PCI-E 1.1 x1 zamiast x16. Różnica jest kolosalna, ponieważ maksymalny transfer dla x1 to 250MB/s, natomiast przy x16 jest to 4GB/s i zapewne to jest wąskie gardło.
Wygląda na to że moja płyta obsługuje PCI-E 2.0 : http://files.tinypic.pl/i/00786/azusoxkz0d88.jpg
W BIOSie nie znalazłem jakiś konkretnych opcji, ale załączam video, może dopatrzycie się czegoś. Sorry, słaba jakość.
http://www.megafileupload.com/f7ow/20160515_205559.mp4
Ma ktoś jakieś pomysły dlaczego tak jest, i jak to można zmienić?
#komputery #serwispc #informatyka #pytanie #mirkopomusz #kartygraficzne
Pobierz ChaotycznyZly - Mirki otrzymałem kartę GeForce 8600 GT, zainstalowałem ją w komputerz...
źródło: comment_5rMmq046TkaRKtsJqpJrmnORyHNcwZQt.jpg
  • 12
@ChaotycznyZly: generalnie chipset powinien pociągnąć. W przypadku G41 problemy mogą być cztery :
- inna karta w innym slocie, która obniża prędkość magistrali (np. dźwiękowa)
- nieaktualny BIOS - na niektórych płytach poprawiali ten problem
- brak dodatkowego zasilania do karty
- jakieś ustawienie w BIOS, wszystko co ma w nazwie PCI Express może zadziałać
@RRybak: Z kart tylko włożony jest GF, reszta integra. Patrzyłem po stronie Fujitsu, wygląda na to, że mam najnowszy. Co do ustawień, to rzucisz okiem na video? Aczkolwiek nie przypominam sobie, bym widział coś w ten deseń. Zastanawiam się, czy @Pan_Slon ma rację, bo wtedy to dupa zbita.
@ChaotycznyZly: filmik nic sensownego nie pokazuje, żeby było. 8600GT nie mają chyba zewnętrznego zasilania z tego co patrzę.
Zamień się z kolegą kartą na pół godziny i porównajcie wyniki. Twoja może być walnięta, ale - tak jak pisali koledzy - nie wierzyłbym w TAKIE osiągi na tym modelu.
@ChaotycznyZly: ten screen z gpuz jest zrobiony pod obciazeniem czy w idlu? Bo jak w idlu to jest to normalne bo nawet moj gtx 950 bez obciazenia dziala pod pci 1x wedlug gpuz, natomiast gdy wlacze jakakolwiek aplikacje od razu zmienia sie na 16x.