Wpis z mikrobloga

dlaczego polacy najbardziej narzekają jeśli chodzi o mówienie po angielsku i się dojebują nawet do najmniejszych błędów jeśli widzą rodaka który rozmawia w tv czy gdzieś w tym języku? zauważyłem to właśnie wczoraj m.in. na #eurowizja czy przy innych wywiadach itp, może to przez kompleks niższości? takiego czegoś nie słyszałem w innych krajach żeby się czepiali, wystarczy że jest komunikatywny i wiadomo o co mu chodzi #pytanie #kiciochpyta #polska #angielski
  • 10
@iamgalla: Bo są #!$%@? - w domu tylko filmy z hehe lektorem, na ulicy jak obcokrajowiec się do nich odezwie, to uciekają, bo się wstydzą swojej wymowy, za to #!$%@?ć komuś innemu, kto się nie sra odezwać w innym języku - zawsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
bez akcentu ofkors


@3MMC: no właśnie to mnie dziwi w naszej polskiej mentalności. Sporo krajów ma swój akcent i się go nie wstydzi, sporo krajów nie robi obcokrajowcom problemów, niektórzy nawet jak przez akcent ciężko Cię zrozumieć, to nie powie ci tego w twarz, a jak Polak pojedzie do Anglii to już najlepiej jak mówi jak rodowity Anglik, a jeszcze lepiej jak się też zachowuje jak Anglik, a nawołują do tego