Wpis z mikrobloga

Mirki, nie bardzo śledzę wiadomości i wczoraj przypadkiem dowiedziałem się że od 20go ma wejść w życie ustawa zakazująca obrotu w sieci sprzętem i liquidami.
Raz na kilka miesięcy robię większe zamówienie na bazę i aromaty a potem sam sobie robię liquidy wg humoru i nastroju, akurat tak się składa że i tak bym je robił niedługo, ale czy ktoś może mi powiedzieć jak będzie to wyglądać później?
Glikol i glicerynę to raczej bez problemu się kupi, szybkie wyszukiwanie pokazało że ludzie eksperymentują z aromatami i, przynajmniej niektóre smaki, da się uzyskać samodzielnie, ale będzie to trochę więcej roboty niż dotychczas :/
#epapieros #epapierosy
  • 6
@zadr: w piwnicy
w sensie że wszyscy się boją, ale nikt nie wie jak to ostatecznie wyjdzie. czytając to, czego wcześniej nie udało mi się znaleźć, wydaje mi się że nie ma realnej szansy zakazu sprzedaży aromatów, chociaż u nas wszystko jest możliwe...
@dejanarchos: Ja to widzę tak:
Glikol, gliceryna, aromaty i mieszanki bez nikotyny (bazy i aromaty 0) są nie do ruszenia.
Bazy i aromaty nikotynowe max 20mg/ml i opakowanie max 10ml.
Co do sprzętu.
Drut oporowy i bawełna nie do ruszenia. Co do reszty zależy od przepisów wykonawczych i urzędnika wydającego pozwolenie na wprowadzenie do obrotu. Jeśli dyrektywa z za nią ustawa (jak wielu przypuszcza) jest pisana na zamówienie to nie będzie