Wpis z mikrobloga

@BlackTabby: pewnie też wiza by się przydała pracownicza. Ale najpierw musi przejść referendum, po referendum muszą to przegłosować w "sejmie" ichniejszym, a dopiero potem przedstawić plan jak utrzymać całą siłę roboczą w kraju żeby im się ludzie nie porozjeżdżali. Referendum ws euro w PL ile lat temu było - mamy już euro? :)
Referendum ws euro w PL ile lat temu było - mamy już euro? :)


@adriano30: a chociaż przez jeden dzień od tego czasu spełniliśmy warunki ekonomiczne żeby w ogóle móc je przyjąć? I poza tym ja nie pamiętam żadnego referendum odnośnie euro.
@Adams_GA: źle się wyraziłem, Polska akceptując referendum o wejściu do UE zaakceptowała z automatu wejście do strefy jednowalutowej, o czym wspominał Komorowski w 2008 roku: LINK

Fakt nie spełniliśmy warunków ekonomicznych, ale teraz druga sprawa - czy UK jest aktualnie gotowe na wyjście z UE? :) Też muszą się ekonomicznie na to przyszykować, o ile w ogóle to przejdzie w rządzie.
czy UK jest aktualnie gotowe na wyjście z UE? :) Też muszą się ekonomicznie na to przyszykować, o ile w ogóle to przejdzie w rządzie.


@adriano30: a czemu miałoby nie być? Dla nich UE to jest tylko problem, nie dość że muszą się dokładać do jej budżetu to niewiele z niego wyciągają i jeszcze muszą przyjmować imigrantów ekonomicznych
@Adams_GA: a co z imigrantami pracowniczymi? Co z tymi imigrantami, którzy mają obecnie hipoteki? Co z firmami, które są w UK tylko ze względu na bycie w EU? Co z pracownikami tych firm? UK to kraj w większości importujący dobra zza granicy, jak sobie poradzą jeśli większość dostaw stanie w miejscu? Nie są na to kompletnie gotowi i świadczy o tym dokładnie fakt, że z ust polityków nie padają żadne konkrety
@adriano30: no ale z tego co oni mówili to jest kwestia tego że jakby wszystko i wszyscy którzy już są w UK są niezagrożeni, tzn zmiany będą obejmować przyszłych. Co do reszty można to załatwić umowami dwustronnymi między państwami albo nawet umową z samą UE.
@Adams_GA: no ale widzisz ponownie, kraj jest kompletnie na to nieprzygotowany, rzucili sobie fajne hasło z dupy. Jestem za tym, że są w stanie fajnie to rozwiązać, ale no kurde takie rzeczy powinny najpierw mieć opracowany plan, a potem być poddawane pod referendum...
@BlackTabby: zrób paszport moim zdaniem w Polsce o wiele łatwiej o to niż tutaj z tego co czytałem. Ja w Poznaniu to zalatwialem i w 2 tygodnie się wyrobili i czy będzie brezit czy nie mam spokój do 2026. Do tego na uldze studenckiej zapłaciłem chyba z 70 zł tak to 140. Moim zdaniem wyrób sobie oszczędzi Ci to trudów w przyszłości :)
@dob3k: głos rozsądku w tym wątku. :)
@Adams_GA: żartujesz prawda? Cały rynek UE dostępny na warunkach, które po wyjściu przestaną być możliwe. Jak będą musieli płacić cła, pieprzyć się z dodatkowymi papierami to dojdzie do niektórych co narobili, tylko wtedy będzie za późno.
@adriano30: nie są przygotowani, bo na to nie da się całkowicie przygotować, tak czy siak gospodarka mocno wyhamuje i minie dekada, jeśli nie lepiej, gdy coś