Wpis z mikrobloga

Motomircy dopomóżcie :). Przyszedł czas na zmianę garnuszka, mam na oku sztuk dwie, są to:
HJC RPHA ST vs. Shark Speed-R
Nie patrzcie na różnice w cenach, bo to nie o to mi chodzi, że ten kosztuje tyle i tyle, to musi być lepszy, bo tak. Może ma ktoś porównanie tych kasków, miał z nimi do czynienia? Chodzi mi o jasne, rzeczowe opinie, to jest do dupy, to jest fajne, żeby ułatwić podjęcie decyzji, do tej pory jeździłem w zasadzie tylko w kaskach HJC, TR-1, FG-15


#motocykle
  • 14
@Glenroy: to tak, ja mam sharka speed-r jeden sezon

plusy:
- blenda jest spoko, duza
- bardzo szybka wymiana szyby
- wentylacja ok, latwo otworzyc/zamknac
- nie lata na glowie
- Dd
- pinlock dziala

minusy:
- mechanizm blokowania szybki w dolnym polozeniu sprawia ze w rekawicy ciezko ja uniesc - bezpieczne, ale jak chcesz z kims pogadac na swiatlach to troche dupa (potem palce bola)
- ponoc troche glosny, takie
@kinky_savage:

- mechanizm blokowania szybki w dolnym polozeniu sprawia ze w rekawicy ciezko ja uniesc - bezpieczne, ale jak chcesz z kims pogadac na swiatlach to troche dupa (potem palce bola)

No na to narzeka dużo osób, miałem w łapach speed-r'a w sklepie i faktycznie jest to trochę irytujący element, tutaj HJC spisało się lepiej ze swoim zapięciem, ale wszystko jest do przeżycia.

- ponoc troche glosny, takie opinie kraza -
@kinky_savage: Mam od niedawna speed-r i jestem zadowolony. Co do podnoszenia szybki mam bardzo łatwy myk. Co sprawia ze szybka podnoszę w dość grubej rękawicy bardzo łatwo. Mianowicie lewą ręką dociskam szybkę w lewą stronę co powoduje odblokowanie zapięcia i jednocześnie podnoszę kciukiem za dół szybki. Bardzo sprawnie mi to wychodzi.
@lukolas: Jak byś nie mogl rozpracować to mogę wyslac ci zdjęcie poglądowe :P serio u mnie to się sprawdza i sprawnie otwieram szybkę jedna ręką bez bólu palca podjeżdżając na pole position
@Glenroy: Weź pod uwagę jeszcze HJC FG-ST. U mnie siadł idealnie do kształtu twarzy i w zestawie z kominiarą mogę spokojnie latać bez stoperów - piszę dlatego, bo niektórzy tu wcześniej zwracali uwagę, że jest głośny.
@Shathann: Też miałem go na uwadze, jeżeli FG siadł Ci na głowie, to każdy nowy HJC będzie dobrze leżał, Ci na całe szczęście mają na tyle dobrą politykę, że poszczególne modele nie różnią się ani kształtem wyściółki ani rozmiarowo, więc jak stary FG-15 leżał mi super na głowie, tak i nowy RPHA-ST, MAX Evo, IS-17 leżą tak samo dobrze, albo i lepiej, bo delikatnie zmienili wyprofilowanie w modelach od wprowadzenia RPHA
@Glenroy: Nie porównywałem blend w innych modelach, bardziej bazowałem na opiniach użytkowników przy kupnie i jeśli mam coś powiedzieć na swoim przykładzie z jazd to to, że blenda spełnia swoje zadanie - ot taka w sam raz :) W słoneczne dni nie ani za ciemno ani za jasno - przydała się bardzo ostatnio - kiedy zrobiłem prawie 1500km po Węgierskich i Słowackich winklach w pięknej słonecznej pogodzie :) Jeśli chodzi o
@Shathann: W międzyczasie pisałem sobie do różnych sklepów i gości, którzy testowali, bądź mieli styczność z tymi garnkami, czego się zdołałem dowiedzieć:
Blenda: HJC ma blendy porównywalne do szkieł kat. 2, Shark kat. 3, czyli ta z Sharka jest świetna pod słońce, ale przy słońcu z boku, w plecy, może być trochę za ciemna i męczyć wzrok, HJC jest taką najbardziej optymalną na wszelakie warunki. Mówię to też na swoim doświadczeniu
@Shathann: Dobra, jednak nie padnie na RPHA, zadzwonił do mnie kumpel, że jest u niego jego znajomy, który od roku jeździ w RPHA-ST, wcześniej, też przez rok, miał Speed-R'a tylko się na mokrym wykołysał. Gość niesamowicie bluzgał na tego HJC, tak jak i jego znajomi posiadacze tego garnka, stwierdził że Speed-R pod względem jakości wykonania wyprzedza go o lata świetlne, tak więc chyba właśnie ta pierwsza decyzja o Sharku była najrozsądniejsza,