Wpis z mikrobloga

Siemanko. Czy uważacie, że egzaminu wstępne na studia powinny być? Oprócz zagłosowanie proszę również o komentarz, czemu nie/tak.

Czy egzaminy wstępne na studia powinny być przywrócone?

  • Tak 61.7% (610)
  • Nie 23.3% (230)
  • Nie wiem/sprawdzam 15.1% (149)

Oddanych głosów: 989

  • 23
  • Odpowiedz
@Janutek: Pytania czysto teoretyczne nie sprawdzają niczego, o czym chciałem napisać to znów wiedza z zakresu Zakuć Zdać Zapomnieć, lub znaleźć w notatkach. Rozumiem, że pewnie problemy były podobne do tych w notatkach, a żeby udzielić poprawnej odpowiedzi trzeba było problem zmodyfikować czyli UŻYĆ informacji, a nie schematycznie przepisać i w takim wypadku przyznam Ci rację.

Co do poziomu ja to określam AMEB, niepotrafiących znaleźć czegokolwiek w notatkach (nawet jeśli
  • Odpowiedz
@HefiDL: np. było pytanie w jakim układzie nie ma energii potencjalnej? Albo był rysunek jak ziomek trzyma 2 karki papierowe tak że one się u dołu sklejają ze sobą i z góry dmucha i trzeba było wyjaśnić,dlaczego czym mocniej będziemy dmuchać między te kartki, one będą się mocniej sklejać.

Mogłeś mieć i 80 książek i jeżeli nie rozumiałaś tematu to i tak byś nie odpowiedział.

Pytania czysto teoretyczne nie sprawdzają
  • Odpowiedz
@saracenxc:

Przecież nikt uczelniom nie zabrania robić egzaminów wstępnych. Po prostu wszyscy bardzo rozsądnie uznają, że do rekrutacji na 95% kierunków sama matura starcza i nie ma sensu marnować sił i środków na egzaminy wstępne.
  • Odpowiedz