Wpis z mikrobloga

#probleminformatyczny

#bazydanych

witam Mirki

na kompie w pracy- skanuję produkty- często wyrzuca mi komunikat

"run time error 3265" item cannot be found in the collection corresponding to the requested name or ordinal"

i wyrzuca mnie z programu- bazy danych po czym drukuje jedną naklejkę nie usuwając tego przedmiotu z bazy

(sprawdzdałem w necie- niewiele ciekawego znalazłem poza rozumieniem treści komunikatu)

dzieje się tak niemal wyłącznie z moim kontem- na wielu komputerach

pytanie

JAK wytłymaczyć szefowi, że to nie ja sabotuję pracę, co mam powiedzieć debilowi, bo grozi mu już zwolnieniem a widac informatycy nie są skorzy do wyjasnień
  • 10
@Meinhard: skoro to program "dla firmy", to raczej nie znajdziesz rozwiązania w internecie. Komunikat błędu musisz przekazać działowi technicznemu lub po prostu producentowi oprogramowania.

JAK wytłymaczyć szefowi, że to nie ja sabotuję pracę, co mam powiedzieć debilowi, bo grozi mu już zwolnieniem


Zaproś go niech sam zobaczy.
@Meinhard: Powiedz, że powtarzalny błąd programowy uniemożliwia Ci normalną pracę i prosisz go o pomoc w rozwiązaniu problemu. Jak Cię oleje, wyślij mu mejla z PrintScreenem, a jeżeli nie możesz wysłać mejla, zrób po prostu PS i mu pokaż. Powodzenia!

Nie eskaluj do technicznych, tylko do przełożonego. Jak puścisz dalej, bez jego wiedzy, będziesz miał Sajgon.