Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do posiadaczy lg 4x hd (i nie tylko) - to mocne grzanie przeszkadza w codziennym użytkowaniu? Czy temperatura wzrasta przy przeglądaniu internetu, wielozadaniowości (bez gier)? No i czy to ciepło nie wpłynie negatywnie na podzespoły, telefon miałby być na conajmniej dwa lata... #android #lg4x #4xhd #pytaniedowypokow
  • 15
via Android
  • 0
@McHochla: Xperia Z jest bardzo dobra, to prawda, bawiłem się modelem kolegi. Cena niestety jest trochę zbyt wysoka... co do firmy, to nie mam preferencji - wystarczająco szybki i conajmniej 4.3".
@Misq: ja bym poczekal chwilke. Cena Xperii Z leci w dół, więc myślę, że zejdzie niebawem do 1400. Sam osobiście kupiłem 2 miesiące temu i jestem zachwycony telefonem ;)

Wczoraj dorzucili aktualizacje, która bardzo poprawia kolorki etc i przedłuża życie baterii, wygląda to na prawdę nieźle ;)

edit: no a poza tym, zapierdziela, nie wywal się nic, działa sprawnie bardzo, no i cholernie przyjemny jest.. nie spodziewałem się, że tak mnie
via Android
  • 0
@000loki: 1400 to wciąż dużo... ciągnie mnie ta Z, bo naprawdę mocny telefon, ale cena jest dla mnie zaporowa ;). Właśnie ten 4x hd brzmi dobrze, ale obawiam się, że grzanie wpłynie na procesor i RAM i po niedługim czasie wydajność spadnie (tak jak w moim obecnym P970, gdzie wydajność jest mniej więcej 2x niższa niż na początku).
@Misq: optimus G jest drogi. Poszukaj aukcji z Nexusem 4 ;) dużo ludzi w play bierze i sprzedaje. A telefon jest nie brandowany wiec nie ważne jaki operator :) za 1100 już można upolowac wersje 16gb
@Misq: Można mnie uznać trochę za spamera bo jak ktoś szuka telefonu to zawsze polecam Nexusa ;) Sam go kupiłem tydzień temu i jestem zachwycony : ) Jakbyś miał pytania to myślę, że dam rade odpowiedzieć ;)
via Android
  • 0
@Python: 1. Jak z szybkością działania przy robieniu kilku rzeczy naraz (internet, facebook, notatki itp)?

2. Grzeje się przy bardziej wymagających zadaniach?

3. Jak jakość wyświetlacza?

4. Aparatu?

5. Bateria wytrzyma od rana do wieczora?

6. Jak z łapaniem wi-fi? Są jakieś problemy?

7. Przeszkadza brak SD?

8. Cena-jakość - opłacalny?

9. Poza Nexusem - wiesz może czy do takiego multitaskingu o jakim wspominałem wystarczą dwa rdzenie Snapdragona S4 w HTC
@Misq: zanim Python odpowie dorzucę swoją opinię po ok 2 miesiącach użytkowania.

1. Bezproblemowo i szybko wszystko działa. Do stock s3 nie ma co porównywać. Do tego masz 2GB ramu. Jest to 1 z najszybszych smartphone'ow.

2. Robi się UV procesora i po tym grzeje się jak każdy inny smartphone. Z założonym case bez grania w np. RR3 nie odczuwam nagrzewania się jakiegoś strasznego.

3. Domyślne ustawienia kolorów są słabe -
via Android
  • 0
@xcccx: Z wifi chodziło mi nie tyle o zasięg (przy czym to też ważne, dzięki), a bardziej o zawieszanie się (mam takie problemy na LG P970, mimo widoczności nie potrafi się połączyć, czasem już po połączeniu nie ładuje stron [tak jakby nie otrzymał uwierzytelnienia]). Dzięki wielkie za odpowiedź, aktualnie przeglądam telefony do 1100 i najlepsze opcje to 4x hd, xperia t i hos. Nexus niestety jest po 1400zl, ale będę polował
@Misq: Często pomimo zerowego prawie zasięgu (ledwo 1 kreskę chwilowo pokazuje) jest w stanie włączyć strony itp. Nexusa za 1300 powinieneś znaleźć z Playa czy z Orange (pewna gwarancja) albo jeszcze taniej.

Jest kilka rodzajów procesora w N4, każdy ma inne napięcia i inaczej się grzeje. Ale wszystko sprowadza się do obniżenia tych napięć średnio ok 100 mV co znacząco obniża poziom nagrzewania się telefonu i zmniejsza też pobór prądu. Przy
via Android
  • 0
@xcccx: Właśnie jestem po wyczyszczeniu telefonu, niewiele zmian ;). Dzięki ponownie, zastanowię się nad tą opcją. Jak wrócę we wtorek do wrocka, to pobawię się telefonami w saturnie, tak będzie najłatwiej sprawdzić wydajność przy moich wymaganiach ;)