Wpis z mikrobloga

Mirki nie denerwuje Was kupowanie prezentów małym dzieciom?
Muszę kupić prezent na roczek dla syna szwagierki/szwagra. Oni mają już jednego dzieciaka, prawie 3 lata, który ma zabawek od groma. Ale nie, młodemu trzeba nowe, bo przecież zabawki są od starszego, jak to że teraz miały by być wspólne... I tak każdy kupuje takie gówniane prezenty, bo co innego można kupić za max 100 zł, zabawki są w cholerę drogie. Wertowanie stron, łażenie po sklepach, a i tak coś sensownego ciężko znaleźć. A dzieciak pewnie pobawi się chwilę i nie długo zapomni, że w ogóle to ma, bo przyjdzie kolejna fala zabawek. Każda ciocia/kuzynka/znajoma/babcia chce przecież pokazać, że najlepsze zabawki to tylko od niej i jacy oni są super.
No ale żona nalega, że coś trzeba. Teściowa oczywiście nie inaczej, bo to jej drugi wnuk, rozpieszczać trzeba. Ja już pomijam fakt, że mam teraz masę innych wydatków i ciężko to ogarnąć, teściom też się nie przelewa, za to rodzice dziecka mają hajsu i jakby chcieli to kupowali by dzieciom non stop jakieś pierdoły.
Ehhh...
#gorzkiezale #dzieci
  • 13
gówniane prezenty, bo co innego można kupić za max 100 zł, zabawki są w cholerę drogie

mam teraz masę innych wydatków i ciężko to ogarnąć, teściom też się nie przelewa


@navry: a możesz zrzućcie się na jeden fajniejszy prezent?
@faramka: dokładnie tak jak pisze @FireDash. Wspomniałem o tym w rodzinie, ale ciężko coś wymyśleć, bo te dzieci mają co trzeba. Ciężko znaleźć rzeczy potrzebne rocznemu dziecku. Z pierdół o których mówili to trampolina ma jedynie większy sens, no ale to będzie pomysł na zbliżające się urodziny tego starszego.
@FireDash: Problem, którego nie rozumiem. Po co dzieci zasypywać zabawkami... Jak byłem młody to pamiętam, że trochę zabawek było, nie
Jak byłem młody to pamiętam, że trochę zabawek było, nie za wiele. Dbało się o nie, żal było jak się coś popsuło. A teraz widzę po tym starszym, że z 80% tego co dostał leży w kącie i pewnie nie skorzysta już.


@navry: no właśnie to chyba trauma z dzieciństwa: my nie mieliśmy, więc niech nasze dzieci mają ()
@navry: Wole tak ze sam wybieram niż rodzice gówniaka robią liste życzeń prezentów. Mam takich w rodzinie i zawsze jest problem bo wymyślają jakieś gówna których w normalnyn sklepie nie dostaniesz. Zawsze jest szukanie na allegro albo w innych sklepach w internecie. Bo nie mogą być lego, tylko musza być konkretne lego z konkretnym numerem modelu.
@faramka: zrobiłem żonie listę tego co moim zdaniem jest ok w tych sklepach co podałaś, coś z tego wybierze. Chociaż już mówi, że część z tych zabawek mają xD Dzięki!
@pavulon78: tak źle na szczęście nie jest
@navry: bo Polacy to w zdecydowanej większości idioci ( ͡° ͜ʖ ͡°) Hurr Durr, dziecko się urodziło, potrzebuje 1000 zabawek, trzeba zapakować w szeleszczący i kolorowy papier - bo dziecko się cieszy z odpakowywania, zapakowany podarek schować do ozdobnej torby, bo dziecko cieszy się przy wyciąganiu...

Rozwala mnie to przy każdej "imprezie", na której "trzeba" kupić dziecku prezent. Na słowa "dziecko cieszy się z nowej rzeczy/opakowania/papieru ozdobnego",
w normalnyn sklepie nie dostaniesz. Zawsze jest szukanie na allegro albo w innych sklepach w internecie


@pavulon78: przecież zabawki lepiej kupować przez internet właśnie - w większości przypadku jest znacznie taniej niż w sklepie stacjonarnym. No i wybór zdecydowanie większy.

"Lista życzeń prezentów" - coooooooooo?
Chyba że masz na myśli podpowiedź, np. dzieciak zbiera klocki Lego z jakiejś serii i na pewno bardziej ucieszy z kolejnego kompletu niż z pluszowego misia,
@pavulon78:
Nie masz pomysłu na prezent - źle, bo trzeba kombinować, szukać, wybierać, w dodatku nie wiesz, czy prezent będzie udany i czy przypadkiem gnojek już takiej zabawki nie posiada.
Masz pomysł na prezent - źle, bo... za drogo? Jakie są jeszcze inne powody? Czy tylko o kasę się rozchodzi? Bo jeśli rodzice nie przeginają z wartością wymyślonych prezentów, to uważam, że taka podpowiedź jest dobra.
@navry: Kup książkę z krótkimi bajkami dla dzieci lub baśnie, niech mama czyta roczniakowi przed snem. Nawet jak oleje, to jest szansa, że za kilka lat samo ją przeczyta. Chyba, że są z nieczytających i przeleją to na dzieci ( ͡° ͜ʖ ͡°). Może basen/namiot z kulkami? Ciężko jeśli wszystko mają...
@navry: zdecydowanie wybierz: książkę, kolorowankę, kredki... Ja mam juz 3 wory zabawek schowanych w szafie, bo małemu nie potrzebne i szybko się nudzi. Później jak się znudzi wyjmuję część. Rodzina ma zakaz kupowania nowych bo idzie naprawdę oszaleć...
O lub gra planszowa. Granna ma fajne gry, w sklepach też są różne. Czuczu ma jeszcze puzzle... ogólnie możesz wybrać prezent tańszy niż 100zł.