Wpis z mikrobloga

#!$%@?, Mirgi. Statystyczny Cebulandianin ma kolo 40 lat i zarabia kolo 2,5k na reke. Czyli do 30 rż pewnie gdzies kolo dwoch tysiecy. I to wlasnie jest geneza mojej rozkminy.

Jak to jest, ze ludzie nadal wybieraja jakies gownokierunki pokroju socjologii czy filologii muczumuczu, ktore dadza im tylko prace w maku? Na #!$%@? kupuja auta zamiast jezdzic komunikacja miejska, skoro to sie w ogole nie oplaca? Albo bawia mnie te kariny, co chca kupowac mieszkanie i robic dzieci, kiedy wspolny dochod partnerow to okolo 4k. Albo stwierdzenia, ze wesele na 15 000 PLNow to tanio. XD
Skad, #!$%@?, jakies stwierdzenia, ze jak sie ma 25 lat i mieszka z rodzicami to jest sie stulejem i nieogarem, podczas gdy zarabia sie 1 500 cebulionow na reke, a samo wynajecie kawalerki to 1 000+?
O "drogich" ubraniach nie wspomne.


Dla samego znaczka na szmacie czy puszce ludzie sa w stanie zaplacic x razy wiecej (x -> inf), mimo ze jakosc produktu jest taka sama. hurr paczcie mam BIALE buty NAJKI!!! Sa tak biale, bo jestem tak obrzydliwie bogaty, ze nie musze robic nic co by je ubrudzilo xD

Z drugiej strony abonamentu na telewizje nikt nie placi, zeby zaoszczedzic xD

No i ofc bawi mnie jak ludzie wychodza w piatek "na kluby" sie #!$%@?. Raz, ze w takich miejscach z ciekawych rzeczy mozna jedynie obserwowac rytualy godowe zwierzecia, jakim jest czlowiek, a dwa, ze jedno pifko to 5-8 PLN+, a ze karaluchakow nie stac, to oczywiscie biforek i afterek. xD
A jak juz serio w ogole nie stac ich na wycieczke do klubu do plenerek.
Na #!$%@? w ogole pic, skoro nie maja z czego odlozyc pieniedzy na czarna godzine?

Moja babcia do tej pory nie wyrzuca chleba czy bulek, bo woli albo nakarmic ptaszki, albo zrobic bulke tarta. Gdzie sie podzialo to podejscie?

Troche #oswiadczenie a troche #pytanie i #logikaniebieskichpaskow oraz #logikarozowychpaskow
  • 12
  • Odpowiedz
Dla samego znaczka na szmacie czy puszce ludzie sa w stanie zaplacic x razy wiecej (x -> inf), mimo ze jakosc produktu jest taka sama.


@ibmab: bzdura. może w przypadku ubrań z sieciówek tak jest, ale np. jeansy wrangler są nieporównywalnie lepsze jakościowo od szmat z targu.
  • Odpowiedz
@ameliniowyguzik: Nigdy nie pracowales, nie? Kredyt i zmiana pracy, o #!$%@? xD
No a poza tym to na #!$%@? by mi byl ten kredyt przy zalozeniu, ze zarabialbym 2,5k?

@RuchadloLesne: Ale jak ktos zarabia 1,5k to czy lepiej odlozyc troche drobnych i miec "na wszelki wypadek", czy miec metke na dupie?
  • Odpowiedz
Ale jak ktos zarabia 1,5k to czy lepiej odlozyc troche drobnych i miec "na wszelki wypadek", czy miec metke na dupie?


@ibmab: znam gościa, który zarabia do 15 k €, a kupuje raz na 5 lat jedną parę wranglerów i w nich jeździ do pracy przez cały tydzień...

za to pali 1 paczkę czerwonych marlboro dziennie. i w tym bym się doszukiwał największej patologii, bo nawet jak pieniędzy mu na nic
  • Odpowiedz
@ibmab: nie wiem czemu ludzie pisza ze filologie sa #!$%@?. Kolega ktory byl na sinologii ( nauka chinskiego taka filologia chinska) na pierwszej umowie dostal prawie 5 k pln...
  • Odpowiedz
@ulany: Filologia jak się dobrze zakręcisz to jeszcze nie jest zła. Problem pojawia się przy kierunkach w stylu "kognitywistyka relatywistyczna" gdzie po pytaniu osoby z takiego kierunku co może robić potem w życiu, pada odpowiedź "nie wiem, nie po to studiuję, żeby się nad tym zastanawiać".
  • Odpowiedz
@ibmab: gdyby nie gowno prace i gowno kierunki to bys nie zjadl w Maku albo jedzenie tam byloby cholernie drogie. Pomysl jak mialby funkcjonowac swiat w ktorym wszyscy sa wysoko wykwalifikowani i wysoko wynagradzani. Poza wszystkim to utopia
  • Odpowiedz
@ibmab:

Dla samego znaczka na szmacie czy puszce ludzie sa w stanie zaplacic x razy wiecej (x -> inf), mimo ze jakosc

produktu jest taka sama. hurr paczcie mam BIALE buty NAJKI!!! Sa tak biale, bo jestem tak obrzydliwie bogaty, ze nie

musze robic nic co by je ubrudzilo xD


Pyszny ból dupy
Po to ludzie zarabiają pieniądze żeby móc je wydawać na co tylko im się żywnie podoba
  • Odpowiedz
@ibmab: Jakbys pracowal w biurze przez 8h dziennie to ogarnalbys, ze kupowanie butow z plastiku nie jest zbyt madre. Niestety trzeba raz na jakis czas wyskoczyc z kilku stowek na dobre, skorzane buty. Niezaleznie ile zarabiasz.
  • Odpowiedz