Wpis z mikrobloga

Przedstawiam prawdziwego hardcorowca. Wojciech Jarząbek (ur. 3 czerwca 1950 we Wrocławiu) − polski architekt postmodernistyczny związany z Wrocławiem.
Ostrzegam - tylko dla ludzi o mocnych nerwach, niewrażliwych ponadto na postmodernistyczną estetykę kaleczącą tkankę miejską pięknego Wrocławia.
Jak widać oprócz wojny, pani konserwator to Wrocław został doświadczony przez prawdziwy dramat zmieniający odbiór miasta na wiele dziesięcioleci.
#wroclaw #architektura
R2D2zSosnowca - Przedstawiam prawdziwego hardcorowca. Wojciech Jarząbek (ur. 3 czerwc...

źródło: comment_i5SmFZFkYtgErlONHWuOls87cQA31FlI.jpg

Pobierz
  • 62
  • Odpowiedz
@PanStachZeStalowejWoli: @R2D2_z_Sosnowca: ja kilka lat temu czytałam artykuł o tym, że Solorz- Żak chciał wyburzyć Solpol (nie pamiętam czy on jest właścicielem tego, czy chciał to kupić wtedy) i oburzenie Jarząbka o to, że jak tak można, że to ATRAKCJA dla turystów w tym monotematycznym miejscu, że jak to budowali to był szał, że wrocławianom się podobało, że taka perełka i unikat. Ogólnie facet miał ogromny żal, że ktoś w
  • Odpowiedz
@R2D2_z_Sosnowca: oni są chyba odpowiedzialni za ten budynek wysoki w okolicach dworca PKP? (który swoją drogą, kompletnie w tym miejscu nie pasuje, a na pewno nie z taką wysokością).

A z Jarząbkową estetyką trudno konkurować. Myślę, że nie ma sobie równych ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@R2D2_z_Sosnowca: Solpol, chcąc nie chcąc, przez te wszystkie lata wpisał się w zabudowę Wrocławia swoim pokracznym wyglądem i niestety prawdopodobnie zostanie wpisany w rejestr ochrony zabytków.. ale związana jest z nim pewna anegdotka dotycząca jego ciekawej kolorystyki. Otóż inwestor dał Jarząbkowi ekstremalnie krótki termin na wykonanie projektu, więc jego zespół bardzo się spią i wykonał cały projekt w weekend (może dlatego funkcjonalnie jest takie nieużytkowy). Kiedy wszyscy odsypiali maraton projektowy pod
  • Odpowiedz
@R2D2_z_Sosnowca: dla mnie spoko. Nie byłem nigdy we Wrocławiu, więc nie wiem jakie to budynki, które zostały poddane rewitalizacji, ale jak coś jest odmienne to wprowadza ciekawy akcent, starczy tych tylko tych nudnych budynków. Gdyby jeszcze reszta dzielnicy była w jednym stylu to by takie potworki straszyły, ale widać że zdjęć, że tak nie jest. Z Twojej strony ja to odbieram jako ostry ból dupy, bo zmieniło się coś do czego
  • Odpowiedz