Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pisze jako anonim bo nie chce z glownego konta. Doradzcie mi bo nie mam pojecia co robic a decyzje musze podjac bo czas ucieka. Mam mozliwosc zakupu jednej z dwoch nieruchomosci:
1. Dom za plotem, od sasiadki, okolo 100 letni, ladna bryla, mozna mieszkac ale duzo roboty i poprawek, np zrobienie elewacji, lazienki, centralnego, remont robiony na poczatku lat 00, ogrod w ruinie, budynki gospodarcze podobnie ale z potencjalem. Cena 280 tys. Dom 160mkw, dzialka 15ar, #!$%@? w papierach tj dom wygrany w sadzie po rozwodzie... Wiecie jak jest...
2. Dom w wiosce obok. Wiek domu 9 lat. W srodku duzo pokoi, wszystko pomyslane, wystroj nowoczesny, dwia lazienki, XXII wiek normalnie. Brak budynku gospodarczego. Jest za to domeczek z sauną XD. Ogrod do zrobienia bo aktualnie go brak. Powierzchnia dzialki 43 ary lub 25 (wlascicele jeszcze mysla czy sobie czegos nie zostawic), dom ma 180 mkw, z bryly nic szczegolnego. Zwykly kwadraciak jakich wiele. Dom do zamieszkania bez wkladu finansowego. Cena 450000.
I co wybrac? #dom #mieszkanie #dylematy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Magromo
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania: bierz drugi. Pierwszy ma praktycznie wszystko do wymiany. A jak juz wszystko zrobisz to znajdzie sie kolejna rzecz i kolejna. Generalnie bedzie to studnia bez dna. Roznice w cenie wsadzisz w remont, a ile nerwow na tym stracisz i czasu to nie da sie tego przeliczyć na pieniadze. Lepiej kupic som zwarty i gotowy i bawic sie w kosmetyczne sprawy jak ten ogrod wlasnie i zmiana firanek. A budynek gospodarczy
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja się tam niewiele znam, ale na logikę biorąc:
- Po pierwsze masz działkę większą, w najgorszym razie niemal 2x, w najlepszym 3x. To już jest konkretna wartość, może nawet dałoby się wydzielić i odsprzedać część.
- 100 letni dom, jak zaczniesz grzebać, może się okazać, że trzeba go zburzyć i postawić na nowo - uda Ci się za 170k? Albo może inaczej - co wyremontujesz za 170k?

Potencjał domu
@AnonimoweMirkoWyznania:
Jeśli masz:
- mniej niż 130k na remont domu (wydanie różnicy na sam remont byłoby idiotyzmem)
- Umiejętnosci i chęci, żeby to zrobić samemu, albo po kosztach,
- spoko rodzinę, z którą nie będziesz miał fajerwerków po zakupie (dom za płotem)
- wiedzę, że ten dom jest więcej wart niż ten drugi (lokalizacja, działka widokowa itd.)
To bierz pierwszy.

demolishion: Architekt here: trudno odpowiedzieć na tak postawione pytanie - ale naprawdę, 450 tys. za 10 letni, brzydki dom? Jak już masz określoną ilość gotówki, i nie mówimy o lokalizacji w centrum miasta (tylko w takiej warto inwestować w istniejące domy), to postaw coś nowego, skrojonego pod Ciebie. A jeśli musisz coś wybrać, to 100 letni, murowany dom odpowiednio odnowiony tylko zyska na wartości - pod warunkiem, że ma ładną bryłę,