Wpis z mikrobloga

Zoll miał rację - PiS szykował skok na Trybunał Konstytucyjny już w 2007 roku! Brejza odgrzebał z sejmowego archiwum opinię Ministerstwa Sprawiedliwości do projektu.

Zobaczcie, kto się podpisał.


https://www.facebook.com/k.brejza/posts/563353730512111

#neuropa #4konserwy #kod #polityka #bekazpisu #bekazprawakow #afera #trybunalkonstytucyjny #dlugopis #duda
falszywyprostypasek - Zoll miał rację - PiS szykował skok na Trybunał Konstytucyjny j...

źródło: comment_y1oltEfa6Zl8jZT7bzdCOmdMV4rgQkvs.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
@falszywy_prosty_pasek: i have to admit: Brejza jest w spór mocno zaangażowany i robi naprawdę niezłą robotę. Nie mówię tylko o tym znalezisku, ale o całokształcie, chociażby jego konferencjach, czy wystąpieniach na mównicy sejmowej. I ma słaby zasięg tam, gdzie teraz jest.
  • Odpowiedz
@falszywy_prosty_pasek: o gurwa, co za sensacja, co za odkrycie! To wszystko zmienia, sprawia, że polityczna karuzela zaczęła kręcić się w drugo stronę!
No, jednak nie. Każdy kto choć trochę ogarnia politykę, pamięta jak w owym czasie TK tworzył takie cudawianki jak np. orzeczenie o niezgodności z konstytucją ustawy o otwarciu zawodów prawniczych (sic!) czy lustracji. Gurwa, właśnie stąd wynika niechęć PiSu do leśnych dziadków z TK... Ja wiem, że duża
  • Odpowiedz
@Cheater: przecież to oczywiste, że partii rządzącej nie w smak są szybkie orzeczenia TK, bo stwarzają ryzyko kontroli sądowej na bieżąco
"kolejkowanie spraw czy orzekanie w pełnym składzie może sie komuś podobać lub nie"
podoba się tym, którzy chcą opóźnić orzekanie, nie da się wydawać orzeczeń w pełnym składzie i sprawnie
  • Odpowiedz
@Cheater: skoro w toku prac legislacyjnych biura sejmowych prawników i ciała opiniujące podczas konsultacji społecznych wskazują na niezgodność z Konstytucja, a mimo to ustawy się uchwala to jest to przypadek?
  • Odpowiedz
moim zdaniem krótkowzroczność, naiwność albo dzialanie propagandowe (pt."patrzcie ludziska - chcieliśmy dobrze, ale znow ten trybunał")


@Cheater: Słowem: wszystko, tylko nie dążenie do zmiany ustroju państwa bez większości konstytucyjnej.
  • Odpowiedz
jestem zbyt tępy


@Cheater: Nie, po prostu trollujesz. Bez sprawnie działajacego TK (a można 'kolejkowaniem' zapchać go na lata, nie miesiace) można wprowadzać niekonstytucyjne ustawy, czyli zmieniać ustrój państwa.
  • Odpowiedz
@Cheater: Obezwładnianie TK daje możliwość aplikowania rozwiązań niekonstytucyjnych, które przez długi czas nie zostaną naprawione.

To jest bardzo nierozsądne (albo jest to przejaw złej woli), by sprawy twardo kolejkować.
  • Odpowiedz
@Cheater: Istnieją argumenty, kontrargumenty i rzeczywiste intencje. Istnieje bardzo uzasadnione podejrzenie, że celem PiS jest sparaliżowanie TK, aby ten nie orzekał w sprawie konstytucyjności ustaw.

Argumentowi ze społecznej sprawiedliwości prosto przeciwstawić argument pragmatyczny o tym, że ta sprawiedliwość może ucierpieć, gdy stosunkowo prosta sprawa będzie czekała w sposób sztuczny długi czas, bo przed nią wpłynęła sprawa wyjątkowo skomplikowana.

Ustawy przyjęte przez obecną władzę mogą utrwalić rządy PiS. PiS jest beneficjentem
  • Odpowiedz