Wpis z mikrobloga

1. Jaką grę MMORPG polecilibyście dla osoby, która miała bardzo małą styczność z tym gatunkiem? Grałem kiedyś chwilowo w World of Warcraft, 4Story i kilka dni w Lineage 2. Zależy mi na tym by gra była możliwie jak najprostsza jeżeli chodzi o zdobywanie umiejętności i innych rzeczy - w WoWie trochę przerastał mnie ogrom możliwości i czasami nie wiedziałem jak się rozwijać.

Głównie chodzi mi o to, że mam mało czasu na grę i chciałbym po prostu 2-3 razy w tygodniu poświęcić około godzinę-dwie na to by wejść sobie do takiej gry, coś polevelować i nie szukać godzinami na forach co zrobić by się w miarę rozwijać.

Z tego co pamiętam to 4Story było dla mnie bardzo spoko bo było po polsku i raczej nie było jakieś mocno zaawansowane. Polska wersja gry byłaby bardzo spoko.

Warunkiem jest to by gra była darmowa - abonament nie wchodzi w grę.

2. Inna alternatywa - od przeszło pół roku gram w grę przeglądarkową CargoTycoon.pl - nie interesował mnie w ogóle temat logistyki ale pochłonął mnie fakt, że w grze nie mam żadnego nacisku ze strony innych graczy(nikt mnie nie rozwali z mojego własnego plemienia w ciągu jednej nocy po 2 latach grania w Plemiona #!$%@? jego mać), premium bardzo ułatwiające grę kosztuje 10zł miesięcznie. Znacie może jakąś grę przez przegladarkę gdzie gra się samemu dla siebie bez jakiegoś zewnętrznego nacisku, nie trzeba przy niej siedzieć kilka razy w ciągu dnia. Tematyka praktycznie obojętna. Plusem gry przeglądarkowej jest to, że mogę w wolnej chwili w pracy się zalogować i poświęcić kilkanaście minut by coś tam zrobić.

3. Z tego samego powodu co wyżej lubiłem czasami pograć w Minecrafta - podobała mi się kwestia sandboxa gdzie jedyne co mnie praktycznie ogranicza to moja wyobraźnia. Co teraz jest ciekawe do sprawdzenia z tego typu gier? Ostatnio spróbowałem Scrap Mechanic i zapowiada się obiecująco ale brakuje mi trochę trybu survivalowego jak w Minecrafcie, że mogę coś zdobywać, odkrywać itp..

4. Jeżeli znacie gry z taką swobodą jak powyższe 3 punkty ale w trybie Single Player to chętnie też sprawdzę. Mogą być też jakieś strategie z budowaniem miast, wiosek ale nie turowe.

Ogólnie założenie jest takie by nie trzeba było poświęcać jakoś specjalnie dużo czasu by mieć trochę frajdy z gry.

#gry #mmorpg #sandbox #minecraft #scrapmechanic #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 10
  • Odpowiedz
@Vojak: z sandboxa teraz jest wersja alpha/beta scrap mechanic

Co do logistyki to mini metro lub transport giant obydwie single ale mini metro ma ranking i wyzwanie dzienne

A co do mmo to jak nie chcesz grac na 100% to odpusc ;) i tak kiedys zginiesz w 5minut/noc wiec szkoda czasu
  • Odpowiedz
@Elec: trove jest juz p2w (klas sie nie da praktycznie odblokowac grajac) i tworcy wladowali mnostwo nie potrzebnego grindu do gry i premium daje mase p2w rzeczy
  • Odpowiedz