Wpis z mikrobloga

@HCLB: Aby otrzymać do ochrony osobistej musisz mieć stałe, realne i nie zmniejszające się bodajże ryzyko zagrożenia lub zdrowia. Dodatkowo co parę lat badania.
Chcesz mieć żeby mieć czy co?
@HCLB: raczej Ci nie wydadza w celach obrony osobistej. musisz udowodnic, ze ktos czai sie na Twoje zycie, a watpie, zeby tak bylo. (chyba policja moze wydac takie pozwolenie, ale gdy zagrozenie minie, to zabieraja - tu moge sie mylic, bo dokladnie nie pamietam)
@Sumienie_Wykopu: jak juz wspomnialem, moge sie mylic. nie mam pozwolenia, stad moja pomylka. jakis czas temu to czytalem, a chodzilo o to, ze jezeli nie odbedzie sie badan co 5 lat, to wtedy beda mogli zabrac.

@nico112: > Nie będę chodzić na zawody. I co się stanie?

Utracisz licencję PZSS. W końcu Twoje WPA się dowie i zapewne stracisz pozwolenie na broń do celów sportowych.
Ale nie ruszą Twojego pozwolenia
skąd informacja że odbierają pozwolenie do ochrony osobistej? mój kolega ma już ponad 10 lat i problemów nikt mu nie robi


@Sumienie_Wykopu: Sugerują to statystyki - w stosunku do 2014 roku, w 2015 znacząco spadła liczba osób z takim pozwoleniem. Z 62 693 do 51 040, czyli spadek o prawie 19%. Przyczyny mogą być różne - ja obstawiam, że dość sporą część tych odebranych pozwoleń stanowią takie na gazówki i inne