Wpis z mikrobloga

@antarct: bardzo ładne jak na pierwsze? co jest w środku? ja bardzo polecam ogórka świeżego + philadelphia/kiri/biały serek łaciaty i inne białe śmietankowe serki + tuńczyk (z biedro najlepszy, powaga) i jak lubisz eskperymenty to dorzuć majonezu trochę do środka. laickie, bo tylko takie robię, ale pyszne. czego bym nie próbowała to taki zestaw najlepszy na świecie jest. ewentualnie łosoś na zimno w plastrach, też w biedro można dostać i serek
  • Odpowiedz
@parasolki: Tak, pierwsze, dziękuję:) W środku jest majonez, dziki łosoś z pieca, ogórek, awokado i rzodkiewka. Wyszło trochę za delikatne (teraz już wiem, by ryż mocniej solić), na przyszłość muszę znaleźć sobie jakiś intensywniejszy składnik do dodania.
Tuńczyka w moich biedronkach od dawna nie ma a strasznie jestem na niego napalony, bo był świetny.
  • Odpowiedz
@antarct: a dodajesz ocet ryżowy do ryżu? Mniej więcej dwie łyżki octu na szklankę ryżu i na dwie łyżki tegoż octu łyżeczkę cukru. Ja ryżu nie solę w ogóle i nie polecam tego robić, od tego żeby doprawić sushi jest obowiązkowo sos sojowy i wasabi, bez tego nie ma co jeść :P
A tuńczyk sam w sobie jest słony tak jak i łosoś więc łatwo przedobrzyć. A sos sojowy to już
parasolki - @antarct: a dodajesz ocet ryżowy do ryżu? Mniej więcej dwie łyżki octu na...

źródło: comment_6JGByM1j1TXAnKCkyJNmxJ9ekBNru8qP.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@parasolki: Inspirowałem się http://karmelowy.pl/maki-sushi-z-pieczonym-lososiem/ ale miałem zestaw startowy z Biedronki właśnie, więc to pierwsze sushi to trochę oszukane, bo nie miałem wszystkich trudności związanych z przygotowaniem ryżu. Ten ocet, co był w zestawie, dodałem. Następnym razem planuję zrobić całkowicie od zera:)
Dzięki za info o tym, że ryż może być ciepły, ja przed przygotowaniem wystudziłem mój maksymalnie. Wasabi lubię baardzo:)
  • Odpowiedz
@antarct: Te ostatnie zestawy były z blue dragon i wasabi w smaku dużo gorsze od house of asia, tak samo sos sojowy. (Za to blue dragon ma pyszny sos słodki-chili, geniusz!) Oczywiście gust każdy ma swój, ale ja polecam powyższe. A nauczyć się dobrze na boxie, ile trzeba do czego składników a potem dokupować je osobno i robić tak samo. I jeszcze rzecz co do ryżu - nie kupuj najdroższego. W
  • Odpowiedz