Wpis z mikrobloga

Witam #alfaholicy!
Wracałem dzisiaj swoją 147 1.9jtd z trasy. Zjezdzalem z ronda i przejechałem przez tory tramwajowe, mocno przetrzepało autem i zapikał błąd "Motor Control System Failure" i kontrolka check engine.

Podpialem zaraz pod kompa i wykazało "Colling fan 2 control circuit" P0481

Jeszcze nie zasiadlem do kompa żeby coś poszukać na ten temat. Macie z tym jakieś obeznanie? Od czego zacząć? Auto pracuje prawidłowo, wszystko bangla jak należy.
  • 25
  • Odpowiedz
@kalboy92: Sprawdź podłączenie i przekaźnik, może po prostu na torach coś wypadło. Potem usuń błąd i jeździj dalej, wątpię żeby jeszcze raz wyskoczył.
  • Odpowiedz
@kalboy92: Błąd sam nie zniknie, musisz go usunąć.
Ale zanim to zrobisz to w MESie (czy FESie, nie wiem czego używasz) wykonaj test wentylatorów chłodnicy i zobacz, czy oba wiatraki się uruchamiają. Jeśli nie - podmień przekaźnik (czerwone są takie same) i sprawdź czy będzie działać. Jeśli wciąż nie to znaczy, że problem jest gdzieś w połączeniach pewnie, więc kable też podociskaj ;)
  • Odpowiedz
@kalboy92: Szczerze mówiąc nie mam pojęcia - takich używa chyba tylko grupa Fiata, ale możesz pytać. W marketach raczej nie będzie, ale jakieś Norauto czy podobne tez są dziś otwarte, więc możesz tam uderzać - tam muszą być ;)
  • Odpowiedz