Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam czy 500+ nie jest dobrym pomysłem na rozwiązanie niżu demograficznego i zmniejszeniem skutków tego niżu na przyszłe emerytury. Ma ktoś jakieś inne pomysły na rozwiązanie tego problemu tzn. niżu? Dla tych co nie wiedzą, emerytury są wypłacane na "bieżąco" (oczywiście nie całkiem) z bieżących składek.

#polityka #500plus #neuropa #4konserwy
  • 21
@goferek: no to powodzenia z ulgą podatkową dla rolników, którzy nie są obciążeni PITEm a i składki płacą śladowe na KRUS. POmijam ludzi pracujących w budowlance i innych sektorach gdzie większość stanowisk pracy jest na czarno.
@zuppan: a 500+ zachęca? bo mnie nie, skoro nie dostanę i tak na pierwsze, a na dwójkę mnie nie stać i 500 złotych tego nie zmieni. poza tym nie mam ochoty sponsorować cudzych dzieci w ten sposób, ulga dla uczciwie pracujących i planujących rodzinę, a nie dla tych co już i tak mają i by mieli bez tej ulgi.
Ma ktoś jakieś inne pomysły na rozwiązanie tego problemu tzn. niżu?

@zuppan: A po co na nowo wymyślać koło? Przed rewolucją nie było żadnego problemu, wystarczy zlikwidować socjalizm, to i problemy socjalizmu znikną.
zmiana takiego molocha to wielkie zadanie. A na co zmienić?

@zuppan: No na to co było przed rewolucją. Znowu chcesz wymyślać od nowa koło, kiedy nie ma absolutnie żadnej potrzeby.