Wpis z mikrobloga

@look997:

#gnome wygląda jak dla gejów (zbyt nowocześnie/cukierowo) jak dla mnie.
Ogólnie wymaga "akceleracji 3d" (w sensie, nie chodzi w bardziej spartańskich warunkach).

#kde może być ogólnie
#cinnamon chyba też

#xfce4 polecam jako normalny po prostu interface
@look997: KDE miałem do czynienia dość dawno temu, a wcześniej jeszcze dawniej temu i zawsze te same odczucia - strony community, fora itp zapewniają że "ta wersja już jest spoko i stabilna" a po instalacji zawsze wszystko się #!$%@?, sra, #!$%@?, #!$%@? i kończy #!$%@? KDE z systemu. nie da się ukryć że KDE jest śliczny, mega funkcjonalny, ale też #!$%@? pożerający zasoby, wolny i niestabilny.

Gnome/Mate jest najbardziej funkcjonalny wg
@look997: gnome here - jedyna rzecz jaka mnie wkurza to "grupowanie ikon" jak robię alt-tab to muszę jeszcze strzałka w gół i prawo-lewo ale się przyzwyczaiłem
nie wiem jak w innych środowiskach, ale wjeżdżanie myszką w lewy-górny to mistrzostwo świata. Po przesiadce na windę jak debil macham myszką, żeby przełączyć okno
@look997: kde a w zasadzie plasma 5 ma tylko jedną wadę. Brakuje mi tam globalnych menu rodem z os x, które były w poprzedniej wersji. Chyba mało komu zależy na nich, bo do tej pory nie powstał żaden dodatkowy pakiet, który by je wprowadził lub by były natywnie. No i na karcie nvidii ikony starych programów w trayu są nieco rozmazane (te nieużywające SNI czy jakoś tak). Ale ogólnie świetne środowisko.
Ja mogę napisać że największe zaskoczenie i brak to że nie ma w ogóle docka który jest w formie appletu do panelu. Są jakieś ale beznadziejnie zabugowane albo bez podstawowych cech przez co nie da się używać. Tak jest na Cinnamon i GNOME. KDE nie wiem jak z dockiem ale mnie cały KDE odstrasza bo bym się zamęczył usuwaniem niepotrzebnych rzeczy które tam są na starcie a które nie są potrzebne a
@rfree: jadę na integrze z intela i chyba nie ma gorszego sprzętu (chociaż sterowniki stabilne). chyba, że mówimy o zabytkach z początku wieku


@brmstufldigart: mi nie szło Gnome3 gdy miałem wyłączone całkowicie pisanie do portów IO dla większego bezpieczeństwa kernela. A Xfce spokojnie.
@look997:
#gnome - sam do końca nie wiem dlaczego ale rzygam na sam widok. Taki bajzel, o.
#kde - całkiem spoko, fajne możliwości i ładne, tylko że nie na mojego lapka XD
#xfce - dla mnie najlepsze środowisko, stosunek wygoda/wygląd/wydajność na fajnym poziomie.

#cinnamon #mate #lxde #plasma za bardzo nie ruszałem ale cynamonek i mate mi się podoba, plasma również (tylko fajerwerki szczelajo).

#fluxbox doceniłem na starym IBM T20 (albo T21),
@brmstufldigart:

A prawda jest taka, że te środowiska są wygodne i subiektywnie dopracowane wizualnie/technicznie

Ja mam właśnie całkiem przeciwne o nich przekonanie. Bajzel, sajgon coś w tym stylu.

Może coś w tym jest, dla mnie gnome/osx nie przychodzą mi intuicyjnie, naturalnie, strasznie się męczę używając tych środowisk bo po prostu mnie frustrują. Inne środowiska łapałem wolniej lub szybciej ale w końcu jakoś się w nich odnajdywałem.
@look997: drwisz z mojej orientacji ( ͡ ͜ʖ ͡)


@SunnO: no to ja generalnie radzę sobie wszędzie ale właśnie w gnome siedzi mi się najwygodniej. wszystkie te "klasyczne" wzorowane na windowsie (z głównym menu, 3 przyciskami na belce) są dla mnie jak ociosane z kamienia (czasem nawet ładnego kamienia)
Klasyczny gnome przy trójce też się nie ma czym chwalić jeśli chodzi o ergonomię.

Do gnoma