Wpis z mikrobloga

Mirki, myślę nad rzuceniem mojego gównokierunku. Myślę nad czymś związanego z reklamą, marketingiem, social mediami lub grafiką (lub taki mix). Z 3 pierwszymi mam doświadczenie zawodowe, trochę popracowałem sobie w agencjach marketingowych/firmach a grafikę znam tylko hobbistycznie. Bawię się Ai i Ps. Jakie polecicie #studia w #krakow ?
Przeglądałem, parę mi się spodobało ale może któryś Mirek lub Mirabelka pokaże coś jeszcze fajnego ()
  • 18
  • Odpowiedz
Myślę nad czymś związanego z reklamą, marketingiem, social mediami lub grafiką (lub taki mix)


@ama_tor: Czyli z jednego gównokierunku na drugi gównokierunek. ( ͡º ͜ʖ͡º) Co studiujesz teraz?
  • Odpowiedz
@ama_tor: Jedno i to samo. Skończ to zarządzanie na licencjacie i poszukaj czegoś z reklamą/social media na magisterce. O ile dobrze pamiętam UJ ma chyba jakieś różne specjalizacje w tej kwestii. I tak licencjat z tej reklamy nic Ci nie da, a jeśli Cię to interesuje to czytaj o tym na własną rękę i się dokształcaj.
  • Odpowiedz
@bartosz-przeciez: ale wiesz ze ten inżynier jest zbędny jeśli chce się iść w inną stronę niż techniczna, moim zdaniem to marnowanie czasu trochę, tak jak ktoś pisał dobry licencjat z zarządzania i coś konkretniejszego na specjalizacje w branży jak reklama itd.
  • Odpowiedz
@bartosz-przeciez: @ama_tor: jeśli z "menu" AGH i masz zainteresowania tego typu to mocno odradzam socjologię, sama zrezygnowałam pół roku przed magisterką. Kilka osób z mojego roku robi staże albo pracuje w agencjach PR, HR w których zaczepili się podczas studiów, ale przedmiotów zawodowych naprawdę związanych z social mediami jak na lekarstwo (z 5 lat dobrze wspominam tylko reklamę i promocję oraz public relations), reszta typowe socjologiczne przeżytki nijak
  • Odpowiedz
@ama_tor: ja się całkiem przebranżowiłam (farmacja), bo ostatnio rok socjo to już było powolne konanie. dodatkowo kierunek ponoć dostał jakąś dotację i był akredytowany, w związku z czym wykładowcy od najbardziej gównianych przedmiotów traktowali je jak centrum wszechświata robiąc problemy osobom, które godziły studia z pracą czy innymi studiami, więc stwierdziłam, że gra nie jest warta świeczki.
  • Odpowiedz
@ama_tor: jeśli mam się wypowiadać z perspektywy osoby "po" takich studiach, to moja rada jest taka: inwestuj w siebie pieniądze, a nie czas. hajs się szybko zwróci, a pięciu (moim zdaniem zmarnowanych) lat niepotrzebnych studiów Ci nikt nie odda. masz wszystkie potrzebne cechy do tego co chcesz robić (doświadczenie w branży i zaangażowanie), może zapisz się na jakiś kurs grafiki, bo to są rzeczy, na które się patrzy w branży,
  • Odpowiedz
@pausznurek: Dzięki. Myślę też nad grafiką zaoczną na Tischnera. Słyszałaś coś? Ja tylko tyle, że uczelnia jest naprawdę na dobrym poziomie, ale to od osoby, ktora studiowała coś innego.
  • Odpowiedz
@ama_tor: nie słyszałam, ale studia zaoczne wydają się lepszą opcją, a kierunek brzmi nieźle. poszukaj informacji o kierunku, teraz ze względu na matury powinno się wypowiadać sporo osób będących po lub w trakcie takich studiów. I zastanów się dobrze czy papierek z uczelni (bo niestety, w dużej mierze do tego sprowadzają się studia nietechniczne) daje ci w pracy coś więcej niż już posiadana znajomość rynku, doświadczenie i umiejętność chociażby obsługi
  • Odpowiedz