Wpis z mikrobloga

Gdyby ktoś zastanawiał się czemu dzisiejsze lądowanie było ważne. Powrót pierwszego stopnia Falcona z misji na GEO jest o wiele trudniejszy niż z misji na LEO. Mianowicie: 2x większa prędkość rakiety, 4x większe siły oddziałujące na rakietę oraz 8x większa temperatura rakiety. Dla przypomnienia ostatnio kiedy Falcon w takich warunkach nie zdołał do końca wyhamować, to uderzając w statek zrobił w nim dziurę :D W ramach ciekawostki: Lądowanie odbyło się na trzech silnikach, a Elon przed startem oceniał dzisiejsze szanse na udane lądowanie na 50/50.

Newsy na Facebooku: SpaceX Polska. | #spacex #spacexnews
Matt_888 - Gdyby ktoś zastanawiał się czemu dzisiejsze lądowanie było ważne. Powrót p...

źródło: comment_y1nrjldm0M7kAwHrRlhqZNiffvPi7Xbp.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
Hej tutaj jest lista skrótów, które pojawiły się do tej pory w tym wpisie i jego komentarzach.

GEO - Geostationary Earth Orbit (35786km)
LEO - Low Earth Orbit (180-2000km)
  • Odpowiedz
@Forin: Ostatnio jak Falcon zrobił dziurę w statku, to szanse były mniejsze, powiedzmy 33%. To jakbyś je opisał? Albo się uda, albo się nie uda, albo się nie uda? :D
  • Odpowiedz
@MagicznyHubert: OFFTOPIC: zrobione. (Mam nadzieję, że wszystko gra - nie testowałem)
@marthines: mam nadzieję, że wypuszczą jakieś piękne nagranie. W ogóle byłby ktoś wstanie mnie poprawić.
3 silniki były odpalane na hoverslam czy na wejście retropropulsion? Czy tu i tu?
  • Odpowiedz