Wpis z mikrobloga

@rafion: bo w takim Starym domu dziurę po oknie muszę załatać i to by mi pasowało. łatwo tanio szybko i ładnie by było. czym innym proponujesz? do tej pory było parę lat dykta zalatane w środku jakaś wata szklana czy coś. Nie ja to robiłem więc nie wiem.
@mlodybog_11: plyte osb musisz przykręcić do muru lub do elementów konstrukcyjnych ściany (skoro dom drewniany). Na to styropian(przykrecasz wskretami) tak zeby byl wpuszczony ok 5mm względem elewacji. Następnie zatapiasz siatkę i na to tynk. Zrób zdjęcie to doradziny najlepsze rozwiązanie
@mlodybog_11: Są specjalne płyty na zewnątrz np. Nida Hydro. Generalnie jakbyś dał fotę to mógłbym coś doradzić. Jeśli dziura nie jest wielka można to załatać styropianem albo styrodurem i potem zaciągnąć klejem z siatką. Płyta osb też łapie wilgoć i pęcznieje więc jeśli będzie kontakt z wodą to nie polecam.
@rafion: czym proponujesz ten styropian zatynkować? Zwykłym cementem czy jakąś zaprawą? w sklepie mi polecają gładź szpachlowa, ale to na zewnątrz dobre będzie? co najtaniej i najlepiej( ͡° ͜ʖ ͡°)