Wpis z mikrobloga

Załóżmy, że jest sobie taki Andrzej, ektomorfik. kocha bieganie, ale nijak nie idzie tego pogodzić z przyrostem masy i siłownią. Czy Andrzej może najpierw poprzez mozolną dietę i ćwiczenia podbudować masę i wyrzeźbić ciało, a następnie wrócić do biegania (które uwielbia) bez straty masy/rzeźby? Czy jednak bieganie odbije się na sylwetce?

#silownia #pakerzy #ektomorficy
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ETplayer: jasne, to musiałbym jeść za 3 osoby chyba... A potem jak się domyślam, wystarczy dostarczać kalorii i sylwetka wypracowana na siłowni nie powinna się pogorszyć tak?
  • Odpowiedz
@extralion: Będzie musiał po prostu jeszcze więcej jeść, a to trudne. Sam jestem w podobnej sytuacji i jak robię masę to mniej biegam, ale jem potworne ilości jedzenia. Jako, że nie daję rady na dłuższą metę tyle żreć to potem chudnę i od nowa :)
  • Odpowiedz
@neib1: Czyli żeby utrzymać daną wagę napompowaną dietą i odżywkami musiałbym już cały czas być na diecie wysokokalorycznej, bo inaczej waga wróci mi do normalnego stanu w końcu?
  • Odpowiedz
@extralion: no to 3000-3500 kcal i spokojnie powoli będzie się piąć do góry. Kup sobie jeszcze gainer albo nawet same węglowodany (1kg ~20zł) i po cardio odrazu jak wybijesz to węgle zostaną uzupełnione
  • Odpowiedz
@extralion: Niby tak. Tylko uważaj, żeby ten plus kaloryczny nie był znowu za dużo, bo zaczniesz łapać tłuszcz. Licz sobie w jakimś kalkulatorze online ile zjadłeś.
  • Odpowiedz
@extralion: Ile biegasz? Bo ja 2 razy w tygodniu + pływanie. Masa idzie do przodu nadal. Tłuszcz pali się aż miło. Musisz tylko te 3-3,5 tys. kcal porządnej diety codziennie w siebie ładować. Cudów nie ma. To co spalisz przy bieganiu musisz jakoś uzupełnić, albo będziesz tracił na wadze. Przy większej intensywności biegania trudniej będzie Ci nadal nabierać masy, ale myślę że 3-4 razy na tydzień można spokojnie biegać i
  • Odpowiedz