Wpis z mikrobloga

Co przypomnieć sobie przed maturą podstawową i rozszerzoną z anglika(szczególnie do rozszerzenia i pytam serio, więc proszę bez heheszków)?. Próbną podstawę zdałem na 95%, a rozszerzenia nie pisałem. Zupełnie olałem ten przedmiot bo uczyłem sie do matmy i polskiego :/
#matura #licbaza #angielski
  • 14
  • Odpowiedz
@Mation: pożycz od kogoś takie radio #!$%@? jakie można spotkać w polskiej klasie, zgraj mp3 i ćwicz listening. najtrudniejsza rzecz na angolu to właśnie ten #!$%@? listening gdzie nie dało się nic zrozumieć bo radio buczało.
  • Odpowiedz
@Mation: rozszerzenie --> dużo słuchaj, słuchanie na rozszerzeniu jest inne i podchwytliwe, słowa klucz nie wystarczą, one są po to, żeby zmylić. W zadaniach typu a,b,c czytając pytania zaznaczaj sobie delikatnie odpowiedzi. W ten sposób zapamiętasz pytanie i będziesz wiedział na czym się skupić słuchając.

KONIECZNIE powtórz pisanie rozprawki, napisz sobie kilka rozprawek z poprzednich lat. Pamiętaj o liczeniu słów, powyżej chyba 250 odejmują punkty.

Powodzenia ;) Moja maturka zdana
  • Odpowiedz
@Mation: nic już sobie nie przypominaj, tylko postaraj się przestawić mózg na funkcjonowanie w angielskim, więc dziś oglądaj cały dzień seriale i filmy (bez napisów), czytaj artykuły, pisz z ludźmi zza granicy i jutro rano też oglądnij sobie jakiś odcinek po angielsku (polecam #friends)
  • Odpowiedz