Wpis z mikrobloga

Mirki,
Jak przechodzicie czasem, koło jakiś bazarków, babć i dziadków lub pijaczków sprzedających różne rzeczy na chodniku, zerkajcie co tam mają... Swojego czasu przechodziłem w pobliżu takiego koło Hal Mirowskich w #warszawa i zauważyłem mały obrazek - malowany farbami olejnymi. Kupiłem za 15pln (utargowałem z 30, a tyle też bym dał).
Okazało się dwa dni temu, że autentyk - mam potwierdzenie pisemne, autora owego dzieła i poznałem nawet jego historię ( ͡° ͜ʖ ͡°) .
Pobierz m.....f - Mirki,
Jak przechodzicie czasem, koło jakiś bazarków, babć i dziadków lub ...
źródło: comment_YgtESWf1JWQmbaEsp2P1lEomCdHMbX6E.jpg
  • 10
@Mato: Autorem jest Pan Jerzy Zgorzałek, obrazek ma wymiary 16x10 i był prezentem, dla nie żyjącej już matki chrzestnej żony Pana Jerzego - owa Pani, nie miała nikogo bliskiego, więc likwidator majątku, prawdopodobnie wystawił ten obrazek koło koszy na śmieci, wraz z resztą śmieci, a babcia od której go odkupiłem go stamtąd musiała wziąć - do takiego wniosku doszedł Pan Jerzy. - (pytałem, tej babci skąd go ma, powiedziała właśnie, że
@entaroadun: Obecnie zostaje u mnie. Co dalej - nie wiem.
ten jest Wart zapewne mniej, ponieważ nie jest jakiś bardzo duży - te po 5-10k mają po 40-50cm ten ma 16x10cm. Ale myślę że ok 1,5-2k pln za niego dostałbym.
Szczerze, nawet nie wiem, gdzie mógłbym uderzyć, aby go sprzedać itd.
@kosodowian od razu odpowiedź na Twoje pytanie.