Wpis z mikrobloga

@Janecio:

Nasza Konstytucja ma już 225 lat.

Druga na świecie, pierwsza w Europie.

Trzyma się świetnie, choć PiS uparł się by przeszła przymusowy lifting.

Wierzę, że mimo przejściowych "niedogodności" będzie nas chronić przez kolejne stulecia.
@BongoBong: Mógł mieć na myśli "ustrój konstytucyjny", mógł mieć na myśli "tradycję konstytucyjną", mógł mieć cokolwiek innego, ale wykopki się będą spuszczać kolejny tydzień nad jednym wpisem...

Jak Kaczyński szedł z ziemi polskiej do Wolski to też tak pałowaliście wiplera?
@BongoBong: Ja wiem, że prowokacyjnie napisane, dobór słów zapewne nieprzypadkowy. Ale błędu tam nie ma! "Trzyma się świetnie ("w niezmienionej formie" - to tylko domysł, on tego nie powiedział), choć PiS uparł się by przeszła przymusowy lifting."
Nie głosowałem na Petru i na chwilę obecną nie zapowiada się, że kiedyś będę na niego głosował - ale robienie szumu wokół nieprawdziwej informacji to zawsze nieczysta zagrywka.
@Janecio: Z tego co napisał Petru wychodzi jakby wierzył on w to, że wciąż obowiązuje Konstytucja 3 maja, tyle, że po poprawkach. Moją dobrą wolą jest to, że interpretuję to jako niezręczność językową, a nie błąd merytoryczny. Nie widzę w tym niczego nieczystego. Petru sam w ten sposób pisał.

Nic tutaj nie jest prowokacyjnie napisane. Błąd jest ewidentny. Petru zapomniał zmienić temat swojej wypowiedzi. Napisał o Konstytucji 3 maja i nie