Wpis z mikrobloga

Mireczki zegareczki, gadacie że beka z podludzi którzy w dobie torrentów oglądają serial w gównianej jakości online. Cóż, jak oglądałem na cda to byłem zadowolony z jakości, ale teraz stamtąd od razu usuwają, to już stwierdziłem że sobie ściągnę tego torrenta.

Otóż odcinek w Full HD ściągał mi się prawie godzinę (nawiasem mówiąc normalna jakość była dopiero siódmym torrentem pod względem popularności. WTF, co wy ściągacie?) i jeszcze klatkuje bo to ettv i 23 FPS. Do tego musiałem sam sobie pobrać napisy i dopiero za drugim razem trafiłem pasujące do dialogów (angielskie, żeby nie było, bo mam drewniane ucho i nie rozumiem ze słuchu).

Podsumowując, nie opłacało się. Torrent jest przereklamowany, wolę stream.
#got #graotron

PS Nie piszcie do mnie teraz, idę oglądać. (ʘʘ)
  • 19
@CamelCase: Akurat z FPS to wymyślasz. Wszystkie filmy mają 24 klatki. Wszystkie. Dlaczego? Bo ludzkie oko jest do tej ilości przyzwyczajone i każda inna ilość powoduje dyskomfort przy oglądaniu. Więc nie przesadzaj
@keisut: 24 fps przyjęło się ze względu na taśmy i itp.A to że oko jest przyzwyczajone do tej szybkości to gówno prawda.Ale jeżeli ktoś ogląda całe życie filmy w 24 fps to potem jak przejdzie na np 60 fps to rzeczywiście ogląda się z początku trochę dziwnie ale bardzo szybko idzie się przyzwyczaić do tej szybkości tak bardzo że później oglądając 24fps człowiek się zastanawia jak dawniej mógł oglądać takie klatkujące
A to że oko jest przyzwyczajone do tej szybkości to gówno prawda

potem jak przejdzie na np 60 fps to rzeczywiście ogląda się z początku trochę dziwnie ale bardzo szybko idzie się przyzwyczaić do tej szybkości


@Koniasz: Zdecyduj co jest gówno, a co prawda w takim razie
@CamelCase: ojej, tak ci w życiu przeszkadzają... Tak niezbędne do życia rzeczy Ci zabierają.. Opowiedz mi jak bardzo prawo autorskie przeszkadza ci w życiu, poza oczywiscie #!$%@?, ze ci sie wszystko należy za darmo
@Koniasz: Ludzkie oko jest przyzwyczajone do 24 fps. Koniec. Kropka. Teraz dlaczego tak jest? Bo wszystkie filmy, seriale itd. są nagrywane w 24 fps. Gdyby teraz zacząć nagrywać w 60fps to ludzkie oko zobaczy różnicę a potem się przyzwyczai. Kropka
@M4ks: Głównie chodzi o to, że i tak z góry zakłada się, że jesteśmy złodziejami i przelobbowane zostały opłaty i podatki, które godzą także w ciebie, uczciwego człowieka. Płacisz na zaiksy kiedy kupujesz papier do drukarki, płyty cd czy dysk twardy, bo z góry zakłada się, że użyjesz ich do okradania twórców. Ostatnio było głośno o pomysłach nałożenia dodatkowego podatku na smartfony z tego tytuły.

W ogóle uważam, że lobbowanie za
Mógłbym tutaj wymienić masę przykładów nieetycznego i szkodliwego działania takich organizacji, ale trochę mi się nie chce. W każdym razie, dopóki ich podejście się nie zmieni, to moje też nie. To musi działać w obie strony.


@CamelCase: pytam o TWOJE przyklady.

A, jakbyś chciał mi zarzucić że patrzę na sprawę tylko z jednego punktu: sam jestem twórcą i udostępniam swoje dzieła pod różnymi licencjami, więc znam dobrze kwestie związane z prawem
pytam o TWOJE przyklady

@M4ks: No to napisałem. Płacę tym hienom za każdego gównianego pendriva który kupię, a jak kiedyś kupiłem DVD to nie mogłem go oglądać bez uprzedniego obejrzenia kilku minut nieprzewijalnych reklam.

czemu pod roznymi? Czemu chcesz ograniczac czyjas wolnosc? Hipokryta jestes, przykro mi.

@M4ks: Bo na przykład czasem chcę, żeby każdy każdy mógł za darmo używać tego co stworzę, bo chcę się tym podzielić ze społecznością, ale
a jak kiedyś kupiłem DVD to nie mogłem go oglądać bez uprzedniego obejrzenia kilku minut nieprzewijalnych reklam.


@CamelCase: to trzeba bylo kupic takiego bez reklam?

ale nie chcę żeby ktoś mógł to sprzedawać i zarabiać na mojej pracy. Nie widzę w tym hipokryzji.


@CamelCase: czyli jak ktos sprzedaje DVD za tyle ile chce i w formie jakiej chce, np. z reklmami to zle, ale juz juz masz prawo decydowac co
czyli jak ktos sprzedaje DVD za tyle ile chce i w formie jakiej chce, np. z reklmami to zle, ale juz juz masz prawo decydowac co TY mozesz robic ze swoja tworczoscia.


@M4ks: Cóż zapytałeś o mój punkt widzenia więc Ci go przedstawiłem, ale nie chce mi się wchodzić w dyskusję o poglądach, bo za szybko byśmy doszli do filozofii typu: czy dobra kultury należy traktować tak jak każdy inny towar,
ale bez dysków, pendrivów, papieru do drukarki i całej reszty tego oclonego szajsu żyć nie dam rady. Do tego się nie odniosłeś.


@CamelCase: a to jest efekt tego, ze wiekszosci sie wydaje, ze im sie wszystko nalezy, stad powstaly takie legislacje - jakby nie patrzec - sa przyczyny. Tez nie jestem fanem odpowiedzialnosci zbiorowej, ale to tak jakby wiesz, twierdzic, ze mozna wyniesc komputer z urzedy bo sie placi podatki