Wpis z mikrobloga

Hej mirki,
dostałem w spadku projekt napisany front w JS a backend w Zend. Do tej pory używałem notepad++ w celu drobnych poprawek. Teraz jest większa zmiana i zastanawiam się jakie najlepsze środowisko do pracy. W dużej mierze zależy mi na łatwiej nawigacji między frontem a backendem. mam np. w w skrypcie JS takie wywołanie

$scope.Rep = ClientFactory.report(obj);
chciałbym teraz odnaleźć kod metody report() ale mam z tym kłopot. Czy istnieje jakieś fajne środowisko, które po zaimportowaniu projektu reagowało by w taki sposób, że dwuklikiem na metode report (w pliku .js) przejdę na jej źródła?

#php #zend #js #programowanie
  • 7
Pewnie phpStorm, ale jeśli nie masz znajomego studenta z ISIC, nie chcesz kupować IDE lub piracić, to mozesz używać NetBeans.


@mariecziek: przecież phpstorm kosztuje 40zł miesięcznie. Naprawdę to tak wydatek nie do przeskoczenia, zważywszy na to że na tym zarabia?
@DiKey: w Angular.
@mariecziek: NetBeans ma takie fajne wsparcie o jakim pisze? Ponieważ to projekt spadkowy narazie ucze się co gdzie i jak jest napisane a takie niezależne wyszukiwanie w plikach JS a php jest dla mnie męczące. w netbeans będzie takie dowiązanie o jakim pisałem?
@lerner: Nie wiem. Może to jednoraznowy projekt i bez sensu jest kupować licencję. Ja poprosiłem koleżankę o kartę ISIC i testowałem phpStorm. Nie spodobał mi się.
@szcz33pan: Tak, ma takie wsparcie o jakim piszesz. NIe lubię grzebać w JS, ale w piątek musiałem i nie miałem problemu z funkcjami (metodami) w JS. Musisz tylko pobrać pełną wersję (200 mb), to będzie wsparcie la JS'a