Wpis z mikrobloga

Mirki z #uk czy ktoś z nowo przybyłych w ciągu ostatnich 3 miesięcy zakładał konto w Barclays? Wciąż nie dostałem listu z Jobcentre ws numeru referencyjnego NIN i nie mam potwierdzenia adresu (mam tylko list od giffgaffa z kartą SIM i umowę z landlordem), a jestem umówiony na spotkanie na wtorek :/ Czy w ciągu ostatnich 3 miesięcy na spotkaniu sprawdzali Wam potwierdzenie adresu czy tylko brali paszport?
  • 7
W Lloydsie ode mnie chcieli jakikolwiek papierek/list z instytucji państwowej, więc z tym landlordem może być ciężko.
Podobno ostatnio mało chętnie zakładają konta świeżo-przybyłym
@adriano30: Ja założyłem w HSBC, okazało się, że za długo siedzę w UK, więc list od uczelni nie wystarczy, a rachunków żadnych na siebie nie miałem. Okazało się, że można założyć na polski adres, wystarczyło jakieś potwierdzenie, w moim wypadku prawo jazdy.
Mam konto w barclays, jak i halifax. W Barclays chcieli potwierdzenie adresu, w halifax wystarczy pl paszport. Na spotkaniu w Barclays odmówili mojejemu różowemu otworzenia konta, bo na rachunku od dostawcy gazu jej nazwisko kończy się na "i" natomiast w paszporcie na "a". Barcleys fajny bank, ale założenie konta to droga przez mękę.