Wpis z mikrobloga

@Sarpens: wiesz- paganu też bym nie nazwał folkiem, bo nie uraczysz tam instrumentów z epoki. a jednak jest takim blackmetalowym folkiem z uwagi na warstwę tekstową. Tutaj także tekst jak i wideoklip są utrzymane w konwencji, także pozwoliłem to sobie wrzucić pod takim tagiem :)
@Lumir: Ale pagan metal to pagan metal, a nie folk. Metal dzielimy ze względu na sferę liryczną i muzyczną, a tu ani lirycznie, ani muzycznie folku nie mamy. Lirycznie mamy comedy/parody, a instrumentalnie pure heavy. I jeżeli się już czepiać teledysku to jest to medieval - bo czasy średniowieczne, a nie folklor i kultura mitologiczna.
@Sarpens: Rozumiem, że jeśli byśmy brali to na poważnie, to takie akademickie dyskusje mogły by coś wnieść. A ja tylko chciałem pośmieszkować z braćmi z #folkmetal . A jako, że tematyka fantasy imo nadawała się tutaj, to wrzuciłem. Przyznaję, że bliżej temu do heavy tudzież power ( mi to wibrato trąci Manowarem jak nic :) ) jeśli chodzi o melodię. Nie ma o co kruszyć dzidy. A medieval folk to taki