Wpis z mikrobloga

Drogi Miraski, szukam jakiegoś fajnego cyklu fantasy dla siebie, bo już nie mam co czytać. Jednym z najlepszychcykli, które zacząłem jest Cykl Powiernika swiatla. Niestety 4 tom jest jeszcze nie wydany i muszę czekać :< Klimat, zasady jakie tam panują itd. to jest to czego szukam w książkach fantasy. Lubię także ogólnie pojętą magie. Cykl Pana Lodowego Ogrodu też był całkiem, całkiem, ale pozostawił mi baaardzo spory niedosyt w związku z zakończeniem, ale przed tym było naprawdę spoko. To wracając do pytania: Co byście polecili?
#fantasy #fantastyka #ksiazki
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Arveit: O Matko Bosko. Umrę chyba wcześnie niż on wyda te tomy xD Albo on umrze. Niestety po Brandonie mam dosyć złe wspomnienia, bo w sadze Zrodzonego z Mgły, było naprawdę super do czasu 4 tomu i zakończenia. Co odwalił to myślałem, że mu nogi powyrywam. Także boje się, że jeśli jednak dożyjemy do tego 10 temu to mi znowu coś odwali :/
@Banderoza Możesz w naprawdę dużym skrócie
  • Odpowiedz
@Kichachi: joe abercrombie - the first law trylogia, peter brett - demon cycle trylogia, clay i susan griffith - vampire empire trylogia, robin hobb - the farseer trylogia i the tawny man trylogia, scott lynch - gentleman bastard trylogia, sherwood smith - crown duel trylogia, michael sullivan - the riyria revelations trylogia, brent weeks - night angel trylogia.

Lubię trylogie :)
  • Odpowiedz
@fruity: Trylogie są najlepszym wyborem chyba. Bo książek nie jest za mało by skończyć wątki, ale też nie za dużo, żeby nie przesadzić i rozbudowywać milion naraz (co się dzieje np. w grze o tron). Chociaż np. to co podałeś/aś demon cycle to nie jest trylogia. Bo akurat mam póki co wszystkie na regale i aktualnie są 4 tomy i zbliża się 5. A co do Brenta Weeksa to koleś
  • Odpowiedz
@Kichachi: po angielsku są chyba 3 tomy jak na razie, ale fakt nie wygląda na trylogię. jedyne czym mogę się tłumaczyć to to że lista jest dość stara i tylko ja przeklejam z jakiegoś poprzedniego posta jak ktoś zadawał te same pytanie :-)
edit: widzę że brakuje sandersona na tej liście, mocno polecam
edit2: brakuje też patrick rothfuss, też polecam :)
  • Odpowiedz