Wpis z mikrobloga

Taka refleksja mnie dzisiaj naszła z dupy:
Kolejny raz widziałem dzisiaj scenę z tak zwanymi "Januszem i Grażyną". Nie ważne o co chodzi, bo takich ludzi się obserwuje codziennie - no i właśnie o to chodzi.
Przecież ci ludzie też kiedyś na pewno byli młodzi, fajni, przystojni, odważni, rozrywkowi itd. Czy nas czeka to samo i też zostanę "Januszem" w pewnym wieku? :) Może to życie robi z mózgu wodę i człowiek mimowolnie staje się takim człowiekiem w jakimś momencie.

#przemyslenia #przemysleniazdupy
  • 22
@oner: no ale kto to tak naprawde jest ten caly 'Janusz'?
Czy wyznacznikiem jest wiek - pytalem o to
@M4ks ?
Jest cala masa stereotypow. Zwlaszcza na wykopie.
Pierwszy z brzegu przyklad: cwany mirek handlarz. Tez handluje samochodami a nie kantuje, nie mam wachola ani sweterka w serek. No ale w popularnej opini tutaj tez jestem klasyfikowany jako miro...
#samochody
#mirohandlarz
@oner: czyli Seba to takie stadium larwalne Janusza.
W moim odczuciu Seba to taki glupek. Czerpiacy wiedze o zyciu z fb i opowiesci kumpli z lawki przed blokiem, gdzie caly czas przesiaduje. Osoba generalnie nie bedaca tajfunem intelektu. No ale z drugiej strony na wykopie jest pomstowanie na #januszybiznesu. Po czym wykopki grzecznie ida w poniedzialek pracolic na kolejna S klase takiego Janusza. Wiec jak to jest? On Janusz i
@benzdriver: Tak na szybko ciężko powiedzieć, kim jest dla mnie "Janusz".
Jeżeli chodzi o #januszebiznesu to też nie do końca chyba tak jest, że oni nie wiedzą co robią.
Taki przykład z mojego podwórka, bo się tym zajmuję - grupa na Facebooku "Hity z TRANS-A" gdzie piszą o Januszach psujących rynek transportowy (chociaż średnio mnie to dotyczy, bo tam głównie busy) biorących frachty za śmieszne pieniądze. Tylko skąd wiemy, że wcześniej
@oner: zgadzam sie. Zastanawia mnie ta latwosc, z jaka Polacy pogardzaja innymi Polakami. Mysle, ze jest to w pewnym sensie pogrobowe zwyciestwo komuny. Nieodwracalne zmiany w psychice ludzi przekazywane z pokolenia na pokolenie. Pierwszy z brzegu przyklad: jak ktos, urodzony po 1989 roku moze uzywac okreslenia ' prywaciarz '?
#komuna