Wpis z mikrobloga

Mirki, chce kupić telefon do 1200zł. Byłem posiadaczem xperii z2 która niestety została mi skradziona i szukam nowego telefonu o podobnej specyfikacji. Ponowny zakup z2 raczej odpada a coś dużo lepszego w cenie jaką podałem ciężko złapać ( ͡° ͜ʖ ͡°). Co mnie interesuje najbardziej to aparat nie gorszy niż 13mpx tył i 5mpx przód, pamięć 32GB lub 16GB + karta, 3GB RAM, wytrzymała bateria i wydajność na poziomie z2. Po przestudiowaniu tagu telefony i skonfrontowaniu tego z moimi oczekiwaniami najbliżej mi do xiaomi Mi4c ale mam jeszcze pare typów które podam w ankiecie.

Jeśli macie jeszcze inne typy albo rady co do wyboru to piszcie w komentarzach.

Pytanie do ekspertów #xiaomi czy jak kupie telefon z wgranym MIUI Polska będzie ono już na stałe przy każdej kolejnej aktualizacji? Jakie odpały mogą mnie spotkać przy tej marce jako typowego laika posiadacza Soniaków z orange?


#telefony #smartfon

Jaki telefon kupić?

  • Huawei P8 25.8% (8)
  • OnePlus X 22.6% (7)
  • Xiaomi Mi4c 51.6% (16)

Oddanych głosów: 31

  • 22
@rzet: 270$ z IBUYGOU po zbiciu kuponem, dostawa DHL, 2 letnia gwarancja, ubezpieczenie od VAT.

Znajdziesz taniej jeśli poszukasz, ale cena to nie wszystko
@L3AD3R: zastanawiam się nad zmianą redmi3 na mi4. Jest w ogóle sens? Gdyby nie bateria to od razu bym zamienial, chociaż na r3 tak sobie trzyma telefon. teraz mam rekord 6h SoT, 1d 11h włączony telefon i niecałe 20% zostało. Tak to po 5h mi trzyma, ale prawie 2 doby używania
@didi91: @forvel Kurcze tak patrze i rzeczywiście dobry telefon mimo że troche droższy. A jak ma sie sprawa z aktualizacją Androida? Bo poczytałem troche i ludzie piszą że długo było na nią czekać a jak sie pojawiła to więcej pogorszyła niż poprawiła. No i jak wasze wrażenia z użytkowania? Zalety, wady?
@bosaczek: osobiście nie mam honora ale miałem z nim styczność i mogę go z czystym sumieniem polecić. Z aktualizacjami jest powoli ale 6.0 prędzej czy pózniej bedzie. Mysle ze więcej powie @CaptainCrazy: który po moim poleceniu go kupił :)
@bosaczek:

Zalety:

maksymalna jasność ekranu
rewelacyjny czytnik linii papilarnych
aktywny dual SIM
LTE
możliwość ustawienia karty microSD jako pamięci domyślnej i instalowania w niej aplikacji i gier
obecność diody powiadomień
port podczerwieni, który można wykorzystać jako pilot do TV
nakładka EMUI wnosząca do Androida nowe funkcje
dobry aparat
przycisk inteligentny
ogólne działanie i wydajność
wybudzanie podwójnym „tapnięciem” w ekran
obsługa gestów
obsługa kart pamięci 128GB
aluminiowa konstrukcja
dobre brzmienie wyjścia słuchawkowego