Wpis z mikrobloga

Nikt mnie tak nie potrafi #!$%@?, jak mój pies. Dorosła, 6-cio letnia suka do dzisiaj potrafi zeszczać się w mieszkaniu. Gdy przychodzi czas na cieczke przez trzy tygodnie minimum raz dziennie musze zmywać podlogę bo komuś sie siknęło.. -,-
Albo jak przychodzi większa grupa ludzi do domu, zawsze sie posika i to nie dlatego, że "O, ale fajno człowieki przyszli, ale się cieszę" i sobie ze szczęścia siknie. Goście siedzą juz godzinę, ty sobie gadu-gadu a nagle pod stołem lub w korytarzu kałuża, pies nawet nie dał znaku, że chce wyjść na dwór. Co z nią jest nie tak?

#wkurzamnieto #psy #wszedziesmierdzimoczem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 10
@camilio:
1. Chciałabym, ale rodzice twierdzą, ze suka, która zaznała już czym jest cieczka i zna się na tych sprawach, a nie zostanie dopuszczona tylko wysterylizowana zglupieje i uroji sobię ciażę.
2. Zawsze tak robię. Wczoraj w przeciągu półtorej godziny prosiła mnie o wyjście 3-krotnie - wyszłam, zamknełam sie w pokoju, a po pół godzinie musiałam zmywać podlogę. Tak, w domu byla grupa mamy koleżanek.
@Maadga: pokaż rodzicom artykuły w internecie co się może stać niewysterylizowanej suczce. przecież nadal większość suk sterylizuje się już po cieczce.
a ona tak od zawsze? jakieś usg brzucha miała kiedyś robione?
Z charakteru jest raczej odważna czy lękowa?
można by było napisać ze jak rodzice nie chcą nic zrobić to niech sobie sami sprzątają, ale psa szkoda bo coś się tam dzieje tylko nie wiadomo czy to kłopot ze zdrowiem
@Maadga: no i pewnie to wiesz, tak tylko napisze w razie czego :) nie karaj psa za to sikanie, najlepiej nie zwracaj nią uwagi kiedy sprzatasz. niektóre psy w ten sposób wołają o uwagę. w stylu nudzi mi się, zeszcze się i będę oglądać jak pancia sprząta i robi gownoafere :D
Tak, od zawsze. Zadnego usg nigdy nie było.
Jak nie zna, to wiadomo, ze trzyma dystans, ale tak to rzuca sie z pocałunkami na każdego, a przede wszystkim na kazdego z żarciem ;-)
Nie wydaje mi się żeby to był kłopot ze zdrowiem, bo reaguje tak tylko kiedy są goście albo w czasie cieczki. Tak, to nie mam z nią problemu.
@Maadga: może mieć uwagi aż nadto, ale kiedy są goście wtedy nie ma :) jak jest przyzwyczajona do rozpieszczania to tym bardziej chce tej uwagi cały czas. Musisz docenić inteligencję swojego psa, to naprawdę błyskotliwe zwierzęta, które zawsze czegoś chcą i wymyślają ciągle nowe sposoby żeby to dostać :)
tak czy inaczej, sterylizacja to pierwszy krok który być może kiedyś uratuje Twojemu psu życie.

może jeszcze napisze jak udalo mi się