Wpis z mikrobloga

Prawie dzisiaj rozjechalem kuca na rowerze, przepuściłem dwóch pieszych lekko ruszyłem a ten rozpędzony #!$%@?ł sie na przejście jak by był nieśmiertelny, zachamowalem jeszcze przed przejściem a ten debil jak by specjalnie się #!$%@? i wyskoczył do mnie z mordą czy mi #!$%@?ć XD obok miał ścieżkę rowerową ale musiał #!$%@?ć między pieszymi bo chcącemu nie dzieje się krzywda
Został zwyzywany od idiotów przeze mnie i przez innego kolesia który stał obok i odjechał
Ostatnio zauważyłem ze rowerzyści zaczęli uważać się za władców dróg i chodników, w mediach #!$%@?ą ciagle jaki to rower jest zajebisty, jest moda na przemieszczanie się po mieście rowerem i niestety rowerzyści zaczęli chyba uważać ze wszystko im wolno, i że to inni maja na nich uważać a oni są chronieni jakimiś magicznymi mocami
#rower #kuce #motoryzacja
  • 7
@dozownik_celkowy: w sumie po tym co dzisiaj widzialem sam sie nei dziwie. We wrocławiu jest taki plac w samym centrum, skrzyzowanie przy galerii dominikanskiej. Ruch w uj, czesto wiedze kurierow jak smigaja na czerwonym, ale oni wiedza co robia chociaz tyle, natomiast dzisiaj widzialem takich typowych niedzielnych na jakis mtb czy crossach, ktorzy w jakis debilny sposob przebijali sie na czerwonym. Dla takich ludzi rozga pod choinke
@dozownik_celkowy: Nie wszyscy rowerzyści. Po prostu niektórzy idioci którzy wsiedli na rower. I zgadzam się z tym że medialne informacje czy nawet czasem plotki o zmianach w przepisach sprawiły że idioci naprawdę stwarzają nieraz niebezpieczne sytuacje, nie dotyczy to nawet tylko rowerzystów-pieszym też coraz bardziej odbija.
Kierowcom wpaja się że oczy muszą mieć dookoła głowy. Uważać na rowerzystów, pieszych, inne samochody, motocyklistów, dzieci biegające po chodniku... dosłownie wszystko.
Tymczasem rowerzyści czy
W dodatku kierowcy też zaczęli ostro hamować przed przejściami dla pieszych chyba z obawy przed mandatami, parę razy zdarzyło mi się jechać nawet za samochodami które zatrzymywały się na zielonym żeby przepuścić pieszych ktorzy mieli czerwone XD
A mało kierowców niestety zdaje sobie sprawę z tego ze 40t ciężarówka nie hamuje jak osobówka i ze kierowca odpowiada za towar który przewozi
zachamowalem


@dozownik_celkowy: O żesz ty chamie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Cóż, tak to jest, niestety mentalność społeczeństwa. I rowerzyści, i piesi i kierowcy na drogach często zachowują się jak idioci. Przykłady można wymieniać, ale dopóki nie zmieni się mentalność i infrastruktura to pozostanie nam wypisywanie głupich przykładów na wypoku.