Wpis z mikrobloga

Mam pewne pytanie do androidowych ekspertów. Pozbyłem się simlocka z Samsung Galaxy S4 za pomocą kodu i włożyłem nowy starter PLAY (wcześniej był orange). Starter działa bez zarzutu, karta łączy się zarówno z siecią komórkową jak i internetem. Problem pojawia się przy włożeniu karty SIM z PLAY,, której używałem wcześniej na innym telefonie. Telefon da się uruchomić, jednak karta nie może połączyć się z żadną z sieci.

Czy ktoś wie co jest tego przyczyną? Czy na coś zda się wymiana karty w salonie? To wina karty sim, telefonu, PLAY czy ORANGE? XD

#pytanie #gsm #samsung #play #orange #galaxys4 #simlock #android
  • 5
@aerosheff: dosłownie z żadną z sieci? Nawet nie ma "tylko alarmowe"? Może to kwestia APNów?
Jak się pozbyłeś simlocka? Możliwe, że telefon wariuje, bo nadal ma rom (soft/system) wgrany od Orange (jeśli kupiłeś go w Orange), zamiast czystego i ma tam ustawione wszystko pod Orange.

Po ściągnięciu simlocka najlepiej wgrać na nowo ROM.
@MichaelT128: @Atexor: Jest to abonament, więc chyba to nie kwestia doładowań. Nie potrafi się połączyć z żadną z sieci, w przeciwieństwie do tej nowej karty z play. Bardzo dziwne wydaje mi się właśnie to, że potrafi bez problemu działać z kartą "starterową", a z tamtą już nie. APNy zmieniano mi w salonie, jednak po dwóch wizytach jestem bardzo uprzedzony do tamtych "ekspertów" (za pierwszym razem powiedziano mi, że simlock ciągle
@aerosheff: myślę że może pomóc, bo to jest dziwna sytuacja skoro simlock został zdjęty. Szczerze to nie wiem jak sprawdzić status simlocka. Myślę, że jest jakiś kod USSD z serwisowi informacjami do s4. Mi niestety żadne nie działają na custom romie, więc nie interesowałem się tematem.

A często aplikacje preinstalowane są jako systemowe (nie można ich usunąć). Możliwe, że to one powodują konflikt.

Poza tym - jak wchodzisz w ustawienia telefonu