Wpis z mikrobloga

@Magromo: najchętniej współczesność, sci-fi nie, aktualnie nie mam weny, choć zazwyczaj czytam. Klimaty historyczne to tylko w stylu Got.
Generalnie zazwyczaj nie mam problemu ze znalezieniem sobie lektury a dziś mam jakieś fanaberie jak baba w ciąży.
Szukam czegoś lekkiego w stylu Stephena Kinga...
@oh_cherry: Jak coś "historycznego" z kilkoma kroplami krwi to może Jacek Komuda i jego "Bohun"? Jeżeli horror to może "Lśnienie" Kinga? Polecam też "Księgę bez tytułu" chociaż to ani horror, ani fantastyka, jednak ja się ubawiłem przy książce z klimatem rodem z filmów Tarantino.
@oh_cherry: Terror to nie jest klasyczny horror tak mi się wydaje, najbardziej przeraża, że te wydarzenia, przynajmniej w części wydarzyły się naprawdę. Zdecydowanie daleko od gore. Na pewno duszna, przytłaczająca atmosfera lodowego piekła oraz spora garść informacji z realiów podróży morskich po skrajach znanego świata na północy.
Bodaj 2 lata temu Kanadyjczycy znaleźli wrak jednego z statków z powieści. Dużo materiałów, także video do poczytania po lekturze. Polecam.