Wpis z mikrobloga

@LuZZiomek: mam WD RED nie słyszysz go wogole. do tego SSD. karta już jest 0 dB. jeszcze Zasilacz pasywny i cooler na cpu i będzie (prawie) 0 dB - co mnie zadowala :)
@LuZZiomek: 1 TB SSD to dla mnie głupie rozwiązanie. 250GB styka na Windows. cykanie dysku WD RED jest znośne. i tak będę miał cichszy sprzęt niż 95% wykopu - taki wynik mnie zadowala.
@NaxZST: Obudowa ma otwory na górze?
Nie mając obiegu wszystko będzie tobie szło właśnie w tym kierunku.
Osobiście nie decydowałbym się na układ pasywny, a półpasywny. Rzadziej spotkać problem hałasujących cewek, rozwiązanie jest bezpieczniejsze(wakacje przed nami), podzespoły są tańsze.
Aha, robiąc wszystko pasywnie decydowałbym się na obudowę która ma pionowy obieg powietrza(albo sito na górze) oraz zrobiona z aluminium.
@Unbeliev: obudowę mam nową więc nie wymieniam. w planie mam zakup 3 wiatraków do przewiewu - celuje w najwyższą klasę wiatraków. kartę mam już pasywna. zasilacz w przyszłości wymienię na pasywny albo pół pasywny. a z CPU jeszcze będę myślał bo też mam nowy cooler od Noctua - będę myślał o zmniejszeniu obrotów do minimum a potem zobaczę jak to będzie. może 0dbi nie będę miał ale chce mieć blisko 0
@NaxZST: Równie dobrze mógłbyś kupić obudowę z wyciszeniem i dobrać resztę komponentów lepszej klasy.
Celowanie w 0 dB to sztuka dla sztuki, wystarczy że schodzisz z hałasem poniżej tła. I tak wyjdzie na to, że będziesz celował pułap względnie najgłośniejszego komponentu(dyski)
@NaxZST: niestety z dyskiem to prawda, dorobiłem sobie fizyczny przycisk wyłączający wentylatory, karta ma tryb 0db, więc jedynymi elementami wydającymi jakiś dźwięk (bez obciążenia) jest zasilacz + właśnie dysk. Nawet 2.5" owinięty w gąbkę jest słyszalny i zaczyna irytować, bez ssd ciężko będzie uzyskać całkowitą ciszę :P.
Tutaj koleś robił nieslyszalny komputer: https://www.youtube.com/watch?v=RZoX7glIAS4 . HDD jest jedynie do backupów i uruchamia się go przyciskiem :D