Wpis z mikrobloga

$181.99 Xiaomi Redmi Note 3 2/16 GB

Telefon kupiony u Goldway z zainstalowanym językiem polskim co akurat nie było zbyt dobrym rozwiązaniem, ale o tym za chwilkę. Przesyłka błyskawiczna, niestety nie obyło się bez VATu i musiałem zapłacić dodatkowo niemal 160 zł, trudno, trzeba zawsze liczyć się z taką ewentualnością. Obecnie da się już tego VAT uniknąć bo także i Goldway wprowadził rozwiązania, które to ułatwiają. Jeśli ktoś nie do końca ogarnia co i jak przy zamówieniach telefonu z aliexpress to tutaj mały poradnik "dla tych co pierwszy raz": Kupno telefonu w Chinach - podstawy
Zdecydowałem się na kolor złoty i jestem bardzo zadowolony z tego wyboru. Biały jest problematyczny, a szary jest taki … szary :-) Nie będę się rozpisywał o technicznych parametrach telefonu, tyle jest recenzji osób, które znacznie się na tym o wiele lepiej niż ja, że nie ma to sensu. Telefon w każdym razie zdecydowanie daje radę, chyba w każdej aplikacji. W grach mało testowałem, nie grywam wcale na telefonie ale wynik ponad 73tyś w antutu daje jakieś pojęcie czego się można spodziewać. Wracając do tego języka – teoretycznie jest ok, wszystko całkiem nieźle przetłumaczone, ale nie jest to oficjalne oprogramowanie tylko jakaś modyfikacja przygotowana przez sprzedawcę i dlatego też nie będzie żadnych aktualizacji dla tego oprogramowania. Jest też w nim parę chińskich pozostałości i czasami pojawia się ten język w różnych miejscach telefonu np. markecie z motywami. Tymczasem jest polskie tłumaczenie w oficjalnej wersji oprogramowania, co prawda póki co w tzn wersji developerskiej ale to w niczym nie przeszkadza. Wersja developerska taki system w „wersje beta”, jest też wersja pełna, stabilna ale na niej jeszcze nie ma języka polskiego, z czasem przy kolejnych aktualizacjach się on również tam pojawi. Sam w każdym razie po kilku mrożących krew w żyłach operacjach instalacji najpierw chińskiej wersji systemu, później międzynarodowej przeszedłem z wersji od sprzedawcy do wersji „global dev” z językiem polskim. Warto jednak to było zrobić. Jeśli więc zdecydujecie się na zamówienie telefonu na aliexpress, obojętnie od którego sprzedawcy proście aby zainstalowano Wam na nim wersję „global stable”, na tej wersji za jakiś czas po kolejnej aktualizacji pojawi się PL i z tej wersji można w miarę łatwo już dziś przejść na „global dev” gdzie język PL mam już dziś. Mam nadzieję, że nikogo nie wystraszyłem tymi globalami :-)

#aliexpress #zakupyzaliexpress #xiaomi #chinaprices
Pobierz
źródło: comment_iiKO6bkUOkEMDgBbYXCryI42VfENbFxT.jpg
  • 1