Wpis z mikrobloga

#elektryka czesc, mam problem z elektryka w jednym pomieszczeniu mieszkania, ktore wynajmuje. Mianowicie brakuje w tym pomieszczeniu kontaktu. Jest jedna puszka, ktora jest niezagospodarowana. Jestem zupelnym laikiem w tym temacie, ale zaczalem ogladac filmik na yt i sprawa jest prosta do czasu... W puszce zamiast trzech przewodow sa dwa- zalaczam zdjecie. W pomieszczeniu jest tez jedna lanpa, ktorej nie da sie wlaczyc, przynajmniej za pomoca deoch wlacznikow ktore rowniez sa w tym pomieszczeniu i niczego nie wlaczaja. Czy puszka ktora znalazlem to puszka do wlacznika? Czy moge tam zamontowac gniazdko?
Pobierz Denx - #elektryka czesc, mam problem z elektryka w jednym pomieszczeniu mieszkania, k...
źródło: comment_RjykXrUFAiVTjoonZ2S79Qmg3CHkAqTZ.jpg
  • 13
Czy puszka ktora znalazlem to puszka do wlacznika?


Jeśli jest przy podłodze, to raczej nie... Chyba, że dla skrzatów ;-)
A tak na poważnie - nie jest od włącznika.

Czy moge tam zamontowac gniazdko?


@Denx: Tak. Pewnie tak... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jest raczej na wysokosci wlacznikow


@Denx: Ktoś miał fantazję.


Kup magiczny "śrubokręt z lampeczką" do testowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przyłóż do czarnego kabelka, jak się zaświeci - jest prąd.


Wyłącz napięcie na bezpiecznikach.
Sprawdź jeszcze raz czy na kabelku jest prąd. Jeśli go brak, to montujesz gniazdko.
Kup gniazdko bez bolca od uziemienia, do lewej dziurki podepnij czarny kabel, do prawej niebieski i gitara.
Chyba, że
Sprawdzilem tym wskaznikiem i nie ma napiecia. Jutro kupie zarowke do tej lampy i sprawdze czy sie wlaczy. :))))))
@Denx: kup 2 żarówki. 1 wkręć w lampę a drugą przytknij do przewodów. Jeśli zaświeci się tylko ta przytknieta do przewodów zamontuj tam gniazdko. Jeśli zaswieca się obie zamontuj tam włącznik. Sprawdzaj zwykłymi żarówkami.