Wpis z mikrobloga

Mirki ma ktoś jakiś pomysł jak archiwizować 500gb zdjeć/filmów aby to nigdy nie piardnęło i mi nie zniknęło przez jakiś błąd dysku? Niby mógłbym trzymać je w RAID i mieć dwie identyczne kopie dysków na obu hdd, ale ostatnio właśnie tak je trzymałem i sie dwa dyski praktycznie w tym samym czasie #!$%@? XD, dobrze ze miałem kopie na dysku zewnętrznym bo tak to dupa by była, myślałem nad jakaś chmura Ala Google czy dropbox ale trochę sie cykam ze kiedyś jakieś hakery mogą udostępnić wszystkie zdjęcia publicznie, a to 500gb to sa same prywatne zdjęcia całej rodzinki od prawie 2003 roku wiec nie chciał bym żeby były publiczne dla sąsiada. Eh i tak to sie ciagle #!$%@? i Martwię o te zdjęcia :c bo nie mam pojęcia jak im zapewnić najlepsza ochronę ... Nie wiem jak otagowac wiec wołam komputerowe i fotograficzne tagi . Pomóżcie mirki. #komputery #pytanie #ssd #informatyka #mac #zdjecia #fotografia #linux
  • 16
trochę sie cykam ze kiedyś jakieś hakery mogą udostępnić wszystkie zdjęcia publicznie, a to 500gb to sa same prywatne zdjęcia całej rodzinki od prawie 2003 roku wiec nie chciał bym żeby były publiczne dla sąsiada


@LuZZiomek: Tak, setki hakerów czekają tylko żeby udostępnić zdjęcia randomowego janusza(z całym szacunkiem do ciebie xD) jak w 2007 chlał wódę z wujkiem staszkiem xD

A tak na serio to kup sobie jakiś porządny dysk zewnętrzny
@DynPydro: wiesz może wujek Staszek nie chce żeby wszyscy wiedzieli ze pije jak #!$%@? XD , "dysk zewnętrzny" , panie ja to juz to trzymam tak: 500gb ssd samsunga, 1tb toshiba zewnętrzny, 4tb seagate zewnętrzny , tylko uzupełniać każdy dysk kopią nowych zdjęć które robię obecnie to szlak może trafić człowieka .