Wpis z mikrobloga

#inwestycje #newconnect #gielda #balticinv
jak myśli szanowna inteligencja tagu inwestycje
skoro rdr aktywa firmy wzrosły o 20mln a cena spadła o 10% tuż przed ogłoszeniem rocznego czyli cena powinna równomiernie urosnąć? Całość akcji zaczęła się wraz ze spadkami innych i chyba straciła łącznie podczas budowania fabryki 90%.Temat jest taki że firma dostała dotacje na fabrykę, tylko zaliczyła rok opóżnienia i ETA do zakończenia fabryki to 5msc, oczywiście nie namawiam do zmasowanej spekulacji na cene po wytępieniu gości co manipulowali przez ostatnie dwa tygodnie cenę, ale na pewno bez niej się nie obejdzie w najbliższym czasie.
@Oskarek89: Trzymasz do 2018 te akcje, widziałeś ich raport najnowszy?
  • 7
@kielonek: @Oskarek89: ja tutaj pierwszy raz na tagu jestem, ale wyczaiłem że @Oskarek89 ma tego trochę, co prawda ciut mniej ode mnie ale kupiłem taniej o 2gr, szykuję kolejne xx k pln na dokup przed otwarciem fabryki, tylko nie wiem jak sądzicie biorąc pod uwagę analizę fundamentalną, wskaźniki, cykl koniunkturalny oraz czystą intuicję :D
@ph03nix: kupuj plotki sprzedawaj fakty. Cena formy w cale nie musi rosnąć równomiernie wraz ze wzrostem aktywów firmy, bo niby dlaczego? Przecież to je aktywa a zysk świadczą o kondycji firmy.
@uzamkniete: Oczywiście, dlatego zabezpieczeniem tego całego biznesu od strony BCI, są spółki dzieci, które mają zyski a cała grupa większościowo należy do BCI.
Czyli jak
Dziecko A = +(zysk)
Dziecko B = +(1/2 zysku (a))
Spółka matka = Strata ( produkcja przesunięta do września )

Jedyny fakt, który może potwierdzić że faktycznie BCI nie urośnie, jest to że jeżeli porówna się raporty 3Q -> 4Q, i sprawdzi przychody netto i koszta