Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do #mirkokoksy, mianowicie ćwicze sobie pompki od jakichś dwóch miesięcy korzystając z apki na andka 6 weeks, zwiększa ona stopniowo ilość wymaganych powtórzeń i niestety dotarłem do ściany. Już dawno zrezygnowałem z tempa aplikacji i staram się powtarzać tygodnie, w których nie daję rady, ale od jakiegoś czasu nie widzę poprawy. Męczę się już po pierwszej serii robiąc powiedzmy 30, potem nigdy nie daje już rady dobić tylu ile aplikacja ode mnie oczekuje (np 30 28 27 27 20+), po kilkunastu powtórzeniach w kolejnych seriach ręcę mam już zmęczone i musze robić przerwy żeby dobić do końca. Mam dietę lekko redukcyjną (bez przesady), sporo biegam (ok. 10 km 2,3 razy w tygodniu), uzupełniam białko przez WPC. Zawsze pomiędzy ćwiczeniami pompek robię co najmniej 1 dzień przerwy na regenerację, czasem 2, a mimo to po przerwie idzie mi to nie lepiej niż ostatnio. Co robię nie tak? #kiciochpyta #silownia #pompujzwykopem
  • 18
Mam pytanie do #mirkokoksy, mianowicie ćwicze sobie pompki od jakichś dwóch miesięcy korzystając z apki na andka 6 weeks, zwiększa ona stopniowo ilość wymaganych powtórzeń i niestety dotarłem do ściany. Już dawno zrezygnowałem z tempa aplikacji i staram się powtarzać tygodnie, w których nie daję rady, ale od jakiegoś czasu nie widzę poprawy. Męczę się już po pierwszej serii robiąc powiedzmy 30, potem nigdy nie daje już rady dobić tylu ile
@Letoo: A uczciwe zacząłeś całe wyzwanie, tzn. jak np. było napisane, żeby zacząć od 5 pompek, to nie pomyslales sobie w stylu "phi 5 pompek, dawaj 15!!oneone" ?
@ccTV: na początku dają ci test do zrobienia, w zależności od tylu ile możesz zrobić na raz, aplikacja dobiera ilość powtórzeń w serii w kolejnych tygodniach. W pierwszych 3 nie miałem problemu, od 4 zaczęły się schody, po pierwsze nie jestem w stanie nadążyć, po drugie nie widzę poprawy po kolejnych treningach.
@ameke: licze na to, że robiąc pompki tydzien po tygodniu zauważe poprawę i będę mógł robić coraz więcej, tak było przez jakiś czas, teraz mam wrażenie, że postęp się zatrzymam i stoję w miejscu.
@Letoo: Może robisz źle technicznie albo robisz siłowe pompki bez patrzenia na poprawność? Nie wiem, ale ja np. mogę zrobić 50szybkich pompek po #!$%@?, a jak się przyłoże do każdego ruchu na maxa przy lustrze, to niekiedy 20 ledwo pęknie.
@ameke: nie każdego celem jest zalać się w kwadrat jak świnia na siłowni, albo zależy im też na ogólnej sprawności i wolą ćwiczyć z własnym ciezarem
@ccTV: wydaje mi się, że robie je względnie poprawnie, dzisiaj naoglądałem się youtube na ten temat i raczej nie odstaje od tego co pokazują... Nie pędze na siłe, staram się robić pełne powtórzenia.