Wpis z mikrobloga

Na początku, siedząc w pustej sali kinowej poczułem cholerne rozczarowanie, a następnie narastające poczucie "co ja do k---y oglądam!?". Pamiętam, że dałem 2/10.
Później, z każdym kolejnym seansem, przychodziło coś w postaci transu. Nie oglądałem tego filmu, przeżywałem go dając się hipnotyzować i uwodzić Refnowi. Ten film oprócz tego, że wizualnie i muzycznie miażdży czaszkę pozostawia tyle pola do interpretacji i porusza się w tylu płaszczyznach, że ciężko jest to ogarnąć po pierwszym seansie. Ma w sobie tyle symboliki i niedopowiedzeń połączonych ze stylistką rodem z sennego koszmaru, że warto dać mu kolejną szansę i dostrzec w nim to, co umknęło podczas pierwszego seansu.

Ode mnie na chwilę obecną 8/10

#film #onlygodforgives #kino #recenzja
A.....n - Na początku, siedząc w pustej sali kinowej poczułem cholerne rozczarowanie,...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Arahan: @informatyk15000k: Oglądając Only God Forgives należy pozbyć się jakichkolwiek oczekiwań - nie tylko wobec uznanego reżysera, nie tylko wobec znanego i przystojnego aktora, ale też wobec tego wszystkiego co rozumiemy przez film z tradycyjną strukturą i opowieścią. To najambitniejszy projekt Refna, oczywiście niepozbawiony wad i niedociągnięć, ale w kategoriach nie jako zwykłego filmu, ale audiowizualnego przeżycia, chwilowego eksperymentu, wariacji na temat seksu i przemocy to coś bardzo
Joz - @Arahan: @informatyk15000k: Oglądając Only God Forgives należy pozbyć się jakic...
  • Odpowiedz
@Arahan: @Joz: Jestem już po seansie. Szczerze mówiąc - po Waszych opisach spodziewałem się czegoś jeszcze dziwniejszego - może w stylu "Inland Empire" (w ogóle tego filmu nie zrozumiałem) albo "Świętej Góry".

Przyznam, że nie miałem cierpliwości, żeby film oglądać jeszcze raz. Poza tym odniosłem wrażenie, że z sensu filmu wyłapałem całkiem sporo - dlatego poszukałem interpretacji filmu w internecie - natknąłem się na to: http://www.starpulse.com/news/Nicholas_Wrobel/2013/07/22/understanding_only_god_forgives_and_wh.


Co ciekawe - mimo faktu, że zarówno Julian jak i policjant odgrywali role, które wymagały w dużym stopniu wstrzymywanie emocji i utrzymywania kamiennej twarzy - bardziej podobała
  • Odpowiedz