Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki.
Macie jakieś protipy na pierwsze zwiedzanie #rzym.
Mam przewodnik Spacerem po Rzymie. Będę tam 4 dni. W niedzielę wylot. Coś już wiem o Rzymie, ale pytam się, bo może akurat ktoś ma do polecenia gdzie zjeść, gdzie najlepsza kawa. Co jest przereklamowane.
Podobno na jakieś atrakcje można bilet wcześniej kupić.
Czy działa tam nasza legitymacja studencka?
Może ktoś chce kartkę z Rzymu? :) #pocztowki
#podroze #podrozepoeuropie #podrozujzwykopem #wlochy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dianabol: muzeum watykanskie moim zdaniem przereklamowane, ale ja średnio lubię takie klimaty. jeżeli będziesz chciał iść to na pewno warto kupić bilet wcześniej przez internet. z tego co pamiętam wybiera się nawet konkretną godzinę wejścia i omija długie kolejki do kasy po bilet.
  • Odpowiedz
@dianabol: nasza polska legitymacja raczej nie ma tam mocy, gdybys mial ISIC to da Ci jakies zniżki. Jesli chcesz zwiedzic Koloseum w srodku (osobiscie srednio polecam) to kup bilet online, zaoszczedzisz ~1h czasu. Bilet ten obejmuje takze forum romanum, gdzie mozna sobie zogranizowac calkiem przyjemny spacer.
  • Odpowiedz
@dianabol: ja byłem w grudniu. Polecam szczególnie Koloseum i Forum Romanum. Wchodzi sie na to na jednym bilecie. Muzeum Watykańskie bardzo drogie i w sumie nie wiem czy polecić. Warto postać w kolejce żeby wejść do Bazyliki św. Piotra. Warto podejśc pod schody hiszpańskie (chyba jeszcze w remoncie), słynna fontannę i Panteon. Z Rzymu rzut beretem nad morze tyrenskie. Jeździ tam kolej podmiejska. Jeśli chodzi o jedzenie to szczególnie polecam
  • Odpowiedz